Fot. KMP Elbląg

Fot. KMP Elbląg

Dla mieszkańców Elbląga niedziela minęła pod znakiem policyjnego festynu. Z okazji Święta Policji funkcjonariusze przygotowali mnóstwo atrakcji. Było wiele konkursów i pokazów, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

W niedzielne popołudnie na Bulwarze Zygmunta Augusta w Elblągu miał miejsce festyn zorganizowany przez elbląską policję. Wcześniej odbyły się zawody wędkarskie i została odprawiona uroczysta Msza Święta w Katedrze Św. Mikołaja.

Policjanci z prewencji oraz ruchu drogowego podczas festynu umożliwiali obejrzenie radiowozów, a także sprzętu do pomiaru prędkości. Były pokazy akcesoriów techniki kryminalistycznej, konkurs jazdy sprawnościowej rowerem oraz pytania o bezpieczeństwo i przepisy ruchu drogowego konkursy, oczywiście z nagrodami dla najmłodszych. Imprezę rozpoczął pokaz Orkiestry Wojskowej.

W ramach policyjnego festynu swój sprzęt prezentowała również: Straż Graniczna, Żandarmeria Wojskowa, Straż Pożarna, Straż Miejska, Służba Więzienna. Podczas imprezy mieszkańcy mogli zobaczyć  również pokaz ratownictwa wodnego w wykonaniu funkcjonariuszy policji i ratowników oraz pokaz tresury policyjnych psów służbowych.     Chętnych nie brakowało również do sprawdzenia się w symulatorze symulatorze dachowania – to dzięki współpracy z elbląskim WORD. Nie zabrakło także poczęstunku grochówką.

Obchody Święta Policji w Elblągu odbywały się pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego oraz Prezydenta Elbląga i Starosty Elbląskiego.

W pomoc przy organizacji festynu aktywnie włączyli się: Restauracja Tortuga, Grupa Wodna, Siłownia Matrix, Stajnia Lipnik, Nowa Holandia, Animatorzy z projektu Aktywny Elbląg.

Przekaż znajomym