SONY DSC

857 osób wylegitymowanych, 258 skontrolowanych pojazdów, 205 zrealizowanych interwencji, 49 sprawdzonych telefonów komórkowych  – tak przedstawia się policyjny bilans minionego weekendu. Dodatkowo policjanci przewieźli 28 osób do wytrzeźwienia do pogotowia socjalnego, a 3 osoby nietrzeźwe przewieziono do miejsca zamieszkania. Zatrzymano także 2 nietrzeźwych kierujących.

Jednym z nich był 56-letni Leszek O. zam. Elbląg, który kierował w minioną sobotę w Elblągu na ul. Lotniczej vw passatem  mając prawie 2,2 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna spowodował kolizję uderzając w znak drogowy. Leszek O. nie posiadał prawa jazdy ponieważ… miał sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami. Zakaz obowiązuje do maja 2015 roku. Mężczyzna odpowie więc teraz za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości oraz naruszenie zakazu sądowego. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Inny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany również w sobotę w Elblągu, ale tym razem na ul. Wigilijnej. Był to 29-letni Paweł P., który poruszał się samochodem marki Skoda. Zatrzymał go do kontroli patrol ruchu drogowego, gdyż nie zastosował się on do znaku zakazu wjazdu. Badanie alkotestem wykazało 0,7 promila alkoholu. Paweł P. odpowie teraz przed sądem za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

Przekaż znajomym