bezpieczny-weekend

Policjanci w miniony weekend interweniowali 155 razy. Wylegitymowano łącznie 503 osoby. Zatrzymano trzech poszukiwanych. Policjanci z prewencji sprawdzili 31 telefonów komórkowych. 14 osób nietrzeźwych odwieziono do pogotowia socjalnego. W ciągu weekendu funkcjonariusze zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących.

Jednym z nich okazał się 30-letni Adam K. Został zatrzymany w miniony piątek o godzinie 16. w miejscowości Łukszty na terenie gminy Pasłęk. Jechał volkswagenem passatem mając 2,3 promila alkoholu w organizmie. Podczas rutynowej kontroli okazało się także, że w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę. Mężczyzna miał już zakaz prowadzenia pojazdów do 2017 roku wydany przez Sąd Rejonowy w Braniewie. Wcześniej został zatrzymany za jazdę po alkoholu.

Z kolei wczoraj na ulicy Dworcowej w Młynarach dzielnicowi zatrzymali 37-letniego Tomasza M., który jechał motorowerem mając 1,5 promila alkoholu w organizmie. On również nie miał prawa kierować. Miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Elblągu do roku 2016. Obydwaj mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

Przekaż znajomym