Fot. KMP Elbląg

Fot. KMP Elbląg/Na zdjęciu: Spotkanie z dziećmi w Przedszkolu „Bartek” przy ul. Słonecznej na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Policjanci z Zespołu Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii w ciągu minionych 2 tygodni zorganizowali 6 spotkań z młodzieżą, których tematem była cyberprzestępczość. Wzięło w nich udział ponad 200 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów a także 30 nauczycieli.

Odbyły się także spotkania dotyczące odpowiedzialności prawnej nieletnich. Łącznie wzięło w nich udział 183 uczniów i 7 nauczycieli. Spotkania organizowali również policjanci dzielnicowi. Te z kolei dotyczyły bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w lesie oraz zachowania się w przypadku kontaktu z obcą osobą.

Nie zabrakło również wizyty w Areszcie Śledczym. Tam była 15 osobowa grupa młodzieży z Bursy Szkolnej przy ul. Wapiennej. W areszcie pokazano uczniom jak wygląda pierwsza droga osadzonego za murem, jego codzienne zajęcia, prawa i obowiązki – to tylko kilka elementów programu profilaktycznego skierowanego do młodzieży. Projekt „Stracony czas” to wspólna inicjatywa elbląskich policjantów i służby więziennej

– Projekt ma na celu uświadomić uczniom konsekwencję wejścia w konflikt z prawem – mówi nadkom. Alina Zając. – Chcemy przestrzec młodych ludzi przed skutkami nieprzemyślanych zachowań, błędnych decyzji, które mogą zadecydować o ich przyszłości i dalszym życiu.

Przekaż znajomym

    RelatedPost