Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

Już od rana w gościnnych murach Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 2 w Elblągu słychać radosne głosy, to uczestnicy półkolonii nie mogą się doczekać kolejnego dnia pełnego atrakcji. Gry i zabawy z rówieśnikami, wycieczki do lasu, nad wodę, zajęcia plastyczne, sportowe, filmowe, muzyczne, socjoterapeutyczne, konkursy, turnieje… Tu nikt nie ma szansy nawet na chwilę nudy.

Dzięki półkoloniom integracyjnym dzieci spędzające wakacje w Elblągu bawią z rówieśnikami, również niepełnosprawnymi, rozwijają swoje talenty uczestnicząc w licznych zajęciach i oczywiście wypoczywają, a wszystko pod czujnym okiem profesjonalnej kadry pedagogicznej.

Dzieci były już w Parku Dinozaurów i Smoków w Malborku, uczestniczyły w warsztatach kulinarnych organizowanych w restauracji Zapiecek w Suchaczu, odpoczywały przy ognisku nad Zalewem Wiślanym, konkurowały w zabawach sportowych w Bażantarni, odwiedziły siedzibę Nadleśnictwa Elbląg, uczestniczyły w „Turnieju czterech żywiołów” na terenie placówki. A to dopiero pięć dni! Kolejny tydzień niesie jeszcze wiele atrakcji, które udowadniają, że wakacje w mieście wcale nie muszą być nudne!

Organizatorem wypoczynku dzieci jest Departament Edukacji Urzędu Miasta Elbląg.

Marzena Żachowska

Przekaż znajomym