maciek

Maciek urodził się po długim i skomplikowanym porodzie. Po kilku miesiącach zaczęły pojawiać się u niego dziwne zachowania, zaczął być dziwnie nieobecny i zapatrywał się przy tym w jeden punkt. Mimo wszystko lekarze twierdzili, że wszystko jest w porządku.

Przez kolejne 2 lata chłopiec był pod kontrolą pediatry i neurologa dziecięcego. „Ataki” zaczęły się nasilać i występować niemal jeden po drugim. Po każdym z nich, chłopiec upadał na prawą stronę i spał od dwóch do trzech godzin. Rodzicie postanowili więc wziąć sprawy w swoje ręce i zdiagnozować syna.

Wynik był druzgocący – „dawno przebyty krwiak śródmózgowy do dalszej diagnostyki”. Tak zaczęła się trudna droga i ciężka walka z guzem mózgu. Chłopiec przeszedł dwie operacje, dwie chemioterapie, które jednak nie przyniosły oczekiwanych efektów.

Lekarze nie mogą mu zaoferować nic innego oprócz radioterapii, która byłaby tylko leczeniem paliatywnym. Jednak w Niemczech znalazł się profesor, który po zapoznaniu się ze wszystkimi dokumentami postanowił, że podejmie się operacji chłopca, która miałaby mu pomóc. Niestety jak zawsze w takich sytuacjach w grę wchodzą bardzo duże pieniądze – 53 tysiące Euro, których rodzina po prostu nie ma.

– To naprawdę duża kwota, lecz wierzę, że wspólnymi siłami uda nam się pomóc Maćkowi oraz jego rodzicom – mówi Anetta Szczepińska z Fundacji Dlaczego Pomagam, która postanowiła się włączyć w akcję pomocy chłopcu. – Cała rodzina chłopca pochodzi z Elbląga, choć on sam mieszka z rodzicami w Anglii – dodaje Anetta Szczepinska – Przez najbliższe dni w różnych miastach Anglii odbywać się będą imprezy na rzecz chłopca. W najbliższym czasie we Włoszech odbędzie się też duży koncert. Również my włączymy się do akcji pomocy Maćkowi. W maju na Placu Jagiellończyka pragniemy zrobić dużą imprezę, z której dochód przekazany będzie na leczenie chłopca – podsumowuje Anetta Szczpińska.

Szczegóły majowej akcji podamy już wkrótce. Tymczasem już dziś można wesprzeć rodzinę chłopca wpłacając na specjalne konto podane na plakacie poniżej swoje datki. Liczy się każda złotówka.

10255083_517421065029077_386186565_n

Przekaż znajomym