Fot. KMP Elbląg

Fot. KMP Elbląg

Wiele osób zapytanych dlaczego nie udzielają pierwszej pomocy odpowiada, że nie potrafi tego robić, nigdy nie było na kursach pierwszej pomocy, nie interesowało się tą tematyką – nie można tego powiedzieć o uczestnikach warsztatów jakie odbyły się w Zespole Szkół Technicznych w Elblągu.

Uczniowie 21 szkół z terenu miasta i powiatu uczestniczyli  w warsztatach pierwszej pomocy oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczniowie oraz nauczyciele Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu wraz z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu zorganizowali imprezę, która promowała bezpieczne zachowania na drodze oraz czynności, które podejmiemy przed przyjazdem pogotowia ratunkowego w przypadku wystąpienia wypadku. Świadomy kierowca, świadomy pieszy – to gwarancja bezpieczeństwa na drogach.

– Aby stosować się do zasad ruchu drogowego trzeba je najpierw poznać i umieć stosować  – na naszych warsztatach przekazywaliśmy tą cenną wiedzę. Jest to szczególnie ważne teraz przed rozpoczęciem sezonu rowerowego – mówi st. asp. Wiktor Kaczmarek realizujący blok tematyczny z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Przekaż znajomym