Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

Już w najbliższą niedzielę w naszym mieście odbędzie się Garmin Iron Triathlon. Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu wspólnie z wolontariuszami będzie wspierać to wydarzenie ale i też pomagać niepełnosprawnemu Kamilowi, który od urodzenia cierpi na rozszczep kręgosłupa i porusza się na wózku inwalidzkim.

Organizatorzy zwracają się ze szczególnym apelem do uczestników, kibiców i wszystkich, którzy pojawią się 28 lipca na Garmin Iron Triathlon Elbląg 2019 o wsparcie zbiórki publicznej na rzecz niepełnosprawnego Kamila.

Kamil Grzanka od urodzenia cierpi na rozszczep kręgosłupa i porusza się na wózku inwalidzkim. Jest aktywny społecznie i w miarę swoich możliwości sportowo. Regionalne Centrum Wolontariatu chce pomóc zebrać Kamilowi środki finansowe potrzebne do zakupu roweru handbike, który umożliwi mu szybsze poruszanie się po mieście i wpłynie na rehabilitację zarówno społeczną jak i sportową. Wolontariusze będą w ten dzień zbierać pieniądze do specjalnie oznakowanych puszek.

Zbiórka jest już zarejestrowana w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji pod Nr: 2018/3907/OR. Nazwa tej zbiórki: „Rower Handbike dla Kamila”.

Przekaż znajomym