Zapraszamy

Zapraszamy

To kolejny koncert XX Letniego Salonu Muzycznego – Bażantarnia 2017, na który zaprasza Elbląskie Towarzystwo Kulturalne. Na scenie kwartet smyczkowy „Avista”, powstał w 2006 roku z inicjatywy muzyków- instrumentalistów na stałe związanych z Warmińsko – Mazurską Filharmonią w Olsztynie i od tego czasu prowadzi ożywioną działalność artystyczną.

Zespół tworzą absolwentki Akademii Muzycznych w Gdańsku i Bydgoszczy.

Zespół koncentruje się głównie na działalności koncertowej i z dużym powodzeniem występuje w kraju oraz za granicą (Szwecja, Niemcy, Belgia, Węgry, Hiszpania, Macedonia, Rosja, Litwa). Na swoim koncie ma również występy z towarzyszeniem orkiestry. Poza działalnością koncertową Kwartet tworzy oprawę muzyczną różnorodnych uroczystości, jak również współpracuje z innymi zespołami i solistami przy realizacji większych projektów artystycznych, np.: „Czerwony Tulipan”, Barbara Raduszkiewicz, Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy Poezję”. Ponadto współtworzył płyty i ścieżki dźwiękowe dla Edyty Górniak, Tomasza Kamińskiego, Grzegorza Piotrowskiego, tanecznej Formacji Standardowej LOTOS-Jantar, Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii („Missa Pro Pace” Feliksa Nowowiejskiego – „Fryderyk 2010”).

Niezwykle istotną rolę w pracy kwartetu Avista odgrywa praca z najmłodszymi. Zespół propaguje muzykę klasyczną uczestnicząc m.in. w szkolnych koncertach kameralnych oraz charytatywnych koncertach dla dzieci. Za swoją działalność artystyczną Kwartet otrzymał dwukrotnie, w 2010 i 2011 roku, stypendium Prezydenta Miasta Olsztyn.

Początek koncertu 9 lipca o godz. 17.00 w muszli koncertowej w Bażantarni. Wstęp wolny.

Przekaż znajomym