Elbląskie Noce już dziś

Elbląskie Noce już dziś

Piosenka wartościowa ma w sobie to, co najważniejsze czyli przede wszystkim mądry tekst, który niesie przesłanie, bo w dzisiejszych czasach i w dzisiejszej muzyce popularnej ciężko znaleźć sens – mówi Marta Fitowska, jedna z Laureatek, która zaśpiewa podczas koncertu „Najlepsi z najlepszych”. Dziś rozpoczyna się XX edycja Elbląskich Nocy. Festiwalu Piosenki Wartościowej.

W piątek, 19 sierpnia na scenie miejskiej, która stanęła na  Placu Katedralnym zaprezentują się młodzi i zdolni. Wstęp na koncert jest wolny. Koncert „Najlepsi z najlepszych” będzie popisową mieszanką piosenki artystycznej, bowiem każdy z uczestników ma na swoim koncie znaczące sukcesy na ogólnopolskich festiwalach.

Kierownikiem muzycznym koncertu jest Bartek Krzywda, kompozytor, aranżer, pianista i producent muzyczny, a reżyserować go będzie od lat związana ze sceną i festiwalami organizowanymi przez CSE „Światowid” – Monika Kowalczyk–Kogut. Piosenka wartościowa to piękna piosenka, która dociera do ludzi, porusza ich i jest przede wszystkim prawdziwa –mówiła po próbie Marta Fitowska, jedna z uczestniczek dzisiejszego koncertu. Sama zaśpiewa własną kompozycję, która znajdzie się na płycie wydanej prawdopodobnie już jesienią tego roku.

Warto przypomnieć, że publiczność będzie miała okazję zagłosować na najlepszego Laureata bo na jubileuszowej edycji zostanie wręczona wyjątkowa Księżycowa Statuetka.

Drugiego dnia Festiwalu będzie wciąż muzycznie, w elbląskim ŚWIATOWIDZIE zaprezentują się Dorota Osińska, Magdalena Piotrowska, Krystyna Tkacz, Katarzyna Żak, Artur Barciś i Arkadiusz Brykalski oraz zespół muzyczny. Będzie to poetycko–kabaretowa opowieść o współczesnej Polsce nie pozbawiona akcentów uniwersalnych w wykonaniu znanych aktorów i z muzyką na żywo.  Ostatni dzień Elbląskich Nocy pozostawi widzów w dobrym humorze – w wakacyjnym spektaklu – „Hawaje, czyli przygody siostry Jany”  wystąpią Marta Manowska, Dominika Ostałowska, Aleksandra Popławska, Daria Widawska, Alan Andersz, Piotr Nowak i Przemysław Sadowski. Bilety na oba spektakle zostały już sprzedane.

Przekaż znajomym