Fot. RS

Fot. RS/archiwum redakcji

Pierwszy weekend wakacji (22-24 czerwca) będzie prawdziwym świętem Elbląga. Koncerty topowych gwiazd, konkursy z nagrodami, atrakcyjne wydarzenia plenerowe jak co roku przyciągną setki mieszkańców regionu. Wśród atrakcji przygotowanych dla uczestników Dni Elbląga będzie zwiedzanie legendarnego Browaru, w którym powstaje piwo Specjal oraz kolejna edycja gry terenowej „Śladami Legend Północy”.

Dni Elbląga to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń kulturalnych w regionie, pełne dobrej zabawy i atrakcyjnych niespodzianek. Jednym z najważniejszych punktów tegorocznego święta będzie dzień otwarty Browaru w Elblągu, który w tym roku zaskakuje przygotowanymi atrakcjami. To właśnie tam, od blisko pięćdziesięciu lat, powstaje Specjal – piwo nierozerwalnie związane z historią miasta i jednocześnie najważniejsza marka elbląskiego browaru. Dni Elbląga będą okazją do prawdziwej podróży w czasie, dzięki której poznamy ciekawostki związane z bogatą historią elbląskiego browarnictwa, unikalną tradycyjną recepturę Specjala, a dzięki najnowszej technologii, zwiedzający będą mogli obejrzeć na ścianach unikatowe zdjęcia przypominające najważniejsze momenty w historii Browaru.

W trakcie Dni Elbląga chcemy zaprezentować naszym gościom jak złożony i wymagający najwyższej staranności, a jednocześnie fascynujący jest proces warzenia piwa. Odsłonić nie tylko ciekawostki produkcyjne, ale przede wszystkim pokazać pasję i zaangażowanie wszystkich browarników, którzy tworzą Specjala – zapowiada Jacek Sawicki, dyrektor Browaru w Elblągu. – Czujemy się spadkobiercami pięknej i bogatej tradycji browarniczej naszego regionu, dlatego chcemy ją przybliżyć elblążanom podczas święta naszego miasta – dodaje Jacek Sawicki, który w najbliższą sobotę osobiście wcieli się w rolę przewodnika po elbląskim browarze.

Dodatkowo, 23 czerwca Specjal zaprasza do wciągającej gry terenowej, której uczestnicy będą podążać „Śladami Legend Północy”. To niepowtarzalna szansa na poznanie najważniejszych miejsc związanych z miastem i odkrywanie jego historii. Po raz pierwszy, oprócz tradycyjnej wersji papierowej, gra terenowa będzie dostępna również w wersji mobilnej, za pośrednictwem aplikacji Questy. Na najbardziej wytrwałych poszukiwaczy będzie czekał oczywiście skarb. W trakcie Dni Elbląga na Wyspie Spichrzów będzie działała strefa marki Specjal, w której oprócz degustacji tego cenionego i lubianego piwa, przewidziano konkursy sprawnościowe i quizy z nagrodami o legendach Północy.

Jesteśmy dumni z lokalnych korzeni marki Specjal. Stale je podkreślamy, także przez nasze wsparcie dla takich fantastycznych wydarzeń jakimi są Dni Elbląga. Historia miasta i jego mieszkańców, browaru oraz warzonego w nim piwa, to piękne dziedzictwo kulturowe, które chcemy pielęgnować – mówi Katarzyna Wierzchowska, brand manager marki Specjal.

Dni Elbląga odbędą się w dniach 22-24 czerwca br. Marka Specjal jest Głównym Sponsorem wydarzenia.

Przekaż znajomym