nowosci-multi1

Już 11 lipca w kinach sieci Multikino będzie można zobaczyć premierowo dwa filmy: francuską komedię „Przychodzi facet do lekarza” Dany’ego Boona („Jeszcze dalej niż Północ”) oraz film SF „Ewolucja planety małp”, czyli kontynuację „Genezy planety małp”.

Relacja pacjent-lekarz nie była tak śmieszna od czasu „Depresji gangstera”. Komedię „Przychodzi facet do lekarza” wyreżyserował Dany Boon („Jeszcze dalej niż Północ”). Francuski aktor wcielił się także w głównego bohatera. Romain Faubert ma 40 lat i jest zdrowy jak ryba. Problem w tym, że nie chce w to uwierzyć. Gorzej – jest przekonany, że jego organizm jest kłębowiskiem bakterii, wirusów i wszelkiego rodzaju chorób. Byłby to jego prywatny kłopot, gdyby nie fakt, że swoją manią rujnuje życie jedynego przyjaciela – doktora Zvenki (Kad Merad). Poczciwy medyk codziennie musi wybijać z głowy Romaina kolejne urojone schorzenia, a ich chora relacja wykracza daleko poza lekarski gabinet. Romain potrafi nawiedzić swego lekarza bez uprzedzenia w trakcie zabiegu, podczas rodzinnej uroczystości czy w domu w środku nocy. Miarka przebiera się w końcu, gdy jak zwykle umierający Romain zaczyna deklarować bardzo żywe uczucia w stosunku do siostry doktora. Zvenka nie podziela poglądu, iż miłość jest lekarstwem na wszystko. Wprowadza więc w życie własny plan wyleczenia hipochondryka. Plan równie łatwy jak resocjalizacja Hannibala Lectera…

Ewolucja planety małp” to kontynuacja „Genezy planety małp”. W sequelu poznamy dalszą historię przejęcia przez inteligentne małpy panowania nad naszą planetą i upadku cywilizacji człowieka. Rosnąca w siłę rasa genetycznie zmutowanych małp pod wodzą Cezara zmaga się z grupą ludzi, którzy przetrwali atak śmiertelnego wirusa, siejącego spustoszenie dziesięć lat wcześniej. Rozejm, który udaje im się osiągnąć, okazuje się krótkotrwały. Świat staje na krawędzi wojny, której zwycięzcy staną się dominującym gatunkiem na Ziemi. W „roli” Cezara ponownie wystąpił Andy Serkis, niezapomniany Gollum z „Władcy pierścieni”. Film w reżyserii Matta Reevesa („Projekt: Monster”) wyświetlany będzie zarówno w wersji 2D, jak i 3D.

Bilety na pierwsze premierowe pokazy można nabyć w kinach sieci Multikino, przez stronę www.multikino.pl oraz przez aplikację Multikino dostępną dla telefonów komórkowych z systemem Android oraz iOS.

Przekaż znajomym