Fot. nadesłane/Zapraszamy!

Fot. nadesłane/Zapraszamy!

Różnorodne choreografie, taneczne emocje, porywająca muzyka, młodzi tancerze z całej Polski. W Elblągu po raz kolejny odbędą się Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne!

16 czerwca w sali sportowo- widowiskowej Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” odbędzie się XIX edycja Ogólnopolskich Konfrontacji Tanecznych. W turnieju będziemy podziwiać wielu utalentowanych tancerzy. W tym roku do udziału w rywalizacji zgłosili się zawodnicy z Elbląga, Gdańska, Olsztyna, Koszalina, Torunia, Kościerzyny, Sławna oraz Sianowa. Zawody startują o godzinie 9:30 i rozegrane zostaną w kategoriach wiekowych: do 11 lat, 12 – 15 lat oraz powyżej 15 lat. Rozgrywki taneczne toczyć się będą w trzech stylach: hip-hop, taniec współczesny oraz inne formy tańca. Turniej przeznaczony jest dla formacji, mini formacji, duetów oraz solistów.

– Zapraszam Państwa na Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne zorganizowane przez CSE „Światowid” oraz Stowarzyszenie „Jantar” w Elblągu. Zawody skupiają zawodników z całej Polski, którzy co roku powracają do nas z pasją i zaangażowaniem. Organizując Konfrontacje chcemy integrować środowiska taneczne, promować umiejętności młodzieży, ciekawe i nowatorskie spojrzenie na taniec oraz propagować rywalizację fair play– mówi Antoni Czyżyk, Dyrektor CSE „Światowid”, trener tańca sportowego, w tym dwukrotnych zdobywców tytułu Mistrza Świata Formacji Standardowych.

Zmagania zawodników oceniać będzie jury, w którego skład wchodzą: Anna Gołębiewska – instruktorka m.in. disco dance, hip-hop, popping, tańca współczesnego i akrobatyki. Dominika Peszel – instruktorka hip-hop, dance house, tańca współczesnego oraz jazzu. Sebastian Białobrzeski – choreograf, pedagog tańca. Jakub Gręda – nauczyciel tańca i akrobatyki w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Gdańsku. Adam Łukowski – instruktor funky jazz, choreograf teatralny, musicalowy i telewizyjny.

Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne to także publiczność, która co roku licznie przybywa aby podziwiać zdolności młodych tancerzy i wspólnie z nimi przeżywać taneczne emocje.

Cena biletu: 10zł, dzieci do lat 7 wstęp wolny.

Bilety można nabyć w kasie biletowej Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.

Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie internetowejwww.promyk.elbląg.pl oraz na naszym Facebook’u.

Tekst: Paula Radzikowska

Przekaż znajomym