mistrzostwa_polski

Ponad 200 par zgłosiło się już do udziału w Mistrzostwach Polski PTT i FTS w tańcach standardowych. To jedna z najważniejszych tanecznych imprez, która odbędzie się w Elblągu za dwa tygodnie – 22 i 23 lutego w hali Centrum Sportowo – Biznesowego. 

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”  organizuje Mistrzostwa już po raz czwarty, poprzednie odbywały się tu w roku 2000, 2008 i 2011. To zawody, na których będzie można zobaczyć najlepsze polskie pary taneczne, walczące o tytuł Mistrza i Wicemistrzów Polski w stylu standardowym. Pary będą startować w sześciu kategoriach: 16-18 Standard, Pow. 15 Standard, 14-15 Latin, w po raz pierwszy wprowadzonej na Mistrzostwach Polski kategorii 16-20 (Under 21) Standard. Nie zabraknie również seniorów, będą tańczyć w kategoriach: Pow. 34 Standard, Pow. 45 Standard. W trakcie gali, w przerwach pomiędzy kategoriami, nie zabraknie również pokazów artystycznych.

– Przed nami Mistrzostwa Polski PTT i FTS w tańcach standardowych. W turnieju będzie można zobaczyć najlepsze w Polsce pary amatorskie, tańczące walca angielskiego, tango, walca wiedeńskiego, foxtrota, quickstepa – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid”. – Będą walczyć nie tylko o medale, ale co ważniejsze o możliwość reprezentowania naszego kraju na arenie międzynarodowej w Mistrzostwach Świata czy Europy.

Na parkiecie będzie można również zobaczyć elbląskie pary, które już od kilku miesięcy przygotowują się do startów.

– Mistrzostwa Polski zawsze motywują tancerzy do zwiększenia liczby treningów to jest ich święto, a do Mistrzostw w Elblągu warto przygotować się jeszcze lepiej. Tu elbląscy tancerze mają swoją publiczność, trenerów,  swoją salę, najbardziej komfortowe warunki więc największe szanse na osiągnięcie dobrych wyników – opowiada Antoni Czyżyk. – Młodzież w ramach projektu była na szkoleniu we Włoszech, tancerze byli również w Hiszpanii. Także ci, którzy pozostali w Elblągu mieli szansę w ostatnim czasie wziąć udział w zajęciach z najlepszymi szkoleniowcami m.in. z Włoch.

Do udziału w turnieju zgłosiło się 215 par, ale to na pewno nie koniec bo tancerze do 14 lutego mogą dopisywać się do list startowych. Pary są z klubów tanecznych z całej Polski – od Krakowa, Gliwic i Sosnowca przez Gorzów Wielkopolski, Lublin i Bydgoszcz po Gdynię i Sopot. Najwięcej par zgłosiło się w kategoriach: 16-18 Standard oraz 16-20 (Under 21) Standard.

Wciąż można kupować bilety promocyjne na Mistrzostwa Polski. Bilety te są do nabycia jedynie w kasie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Bilet do stolika kosztuje 80 zł, a na trybuny: 20 zł. Promocja trwa do 15 lutego. Cena biletów poza promocją: 40 zł – trybuny, 100 zł do stolika.

Mistrzostwa Polski Polskiego Towarzystwa Tanecznego oraz Federacji Tańca Sportowego, 22 – 23 lutego, hala CSB na ul. Grunwaldzkiej 135 w Elblągu. Sprzedaż i rezerwacja: 55 611 20 68, 76 oraz internetowo na stronie:http://swiatowid.elblag.pl/pl/rezerwacja-on-line/.

Edyta Bugowska

Przekaż znajomym