Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

Stwórz największe sportowe wydarzenie roku! Zostań wolontariuszem The World Games 2017 we Wrocławiu.

World Games, czyli Światowe Igrzyska Sportowe (potocznie nazywane olimpiadą sportów nieolimpijskich) mają za zadanie wypromowanie nieolimpijskich dyscyplin. Dziesiąta edycja World Games odbędzie się w Polsce, we Wrocławiu, od 20 do 30 lipca br. Organizatorzy zachęcają do współpracy osoby, które chcą zobaczyć organizację igrzysk od kuchni, poznać najlepszych zawodników na świecie i zdobyć bezcenne doświadczenie i nowe znajomości.

– Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, które w 2015 roku wspólnie z Federacją Tańca Sportowego realizowało projekt dofinansowany ze środków programu Erasmus+ Priorytet Sport, gościło wówczas przedstawicielkę biura organizacyjnego TWG 2017 – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid” i prezes Federacji Tańca Sportowego. – Elbląg znany jest z organizacji turniejów tanecznych rangi mistrzostw, zaś FTS została wytypowana do zorganizowania i przeprowadzenia zawodów w sportach tanecznych podczas TWG 2017, dlatego zachęcamy do  przyłączania się do współpracy przy organizacji The World Games.

Osoby chętne udziału w tym wydarzeniu, w którym przewiduje się udział ponad 4 000 sportowców rywalizujących na 26 obiektach, mogą się zgłaszać do 28 lutego za pośrednictwem strony www.theworldgames2017.com/wolontariat.

– Wolontariusze będą opiekować się drużynami, odpowiadać za przebieg zawodów i logistykę wydarzenia, wspierać zawodników, sędziów, gości VIP i dziennikarzy z całego świata – dodają organizatorzy. – Wszyscy wolontariusze otrzymają wyżywienie, ubezpieczenie, stroje i bezpłatną komunikację miejską. Osoby spoza Wrocławia otrzymają także bezpłatne noclegi na czas szkoleń i zawodów.

Przekaż znajomym