Zapraszamy do udziału

Zapraszamy do udziału

Kino Światowid zaprasza do udziału w elbląskiej edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego. Przytulam bo lubię, inspirowanego nowym serialem animowanym dla dzieci. Wydarzenie odbywać się będzie w kilkudziesięciu miastach w Polsce i ma na celu uczenie dzieci oraz ich bliskich uważności na małe gesty i słowa, niezbędne w tworzeniu i utrzymywaniu dobrych relacji.

Konkurs plastyczny Przytulam, bo lubię skierowany jest dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Zadaniem uczestników jest wykonanie kreatywnej pracy plastycznej, obrazującej stwierdzenie:„Przytulam, bo lubię”. Technika i forma realizacji zadania są dowolne – liczy się pomysłowość i jakość wykonania. Prace należy dostarczyć do kasy lub biura Kina Światowid do 10 maja 2017 roku. Laureaci zostaną wyłonieni przez komisję konkursową, a autorzy prac, które zostaną uznane za najciekawsze, otrzymają nagrody rzeczowe.

Inspiracją dla konkursu Przytulam, bo lubię jest premiera najnowszego polskiego serialu animowanego Przytul mnie, kierowanego do dzieci w wieku 4-6 lat. To podnoszący na duchu serial dla dzieci, pokazujący wyjątkową relację między Tatą Misiem a Małym Misiem, zrealizowany na podstawie bestsellerowej książki Proszę mnie przytulić Przemysława Wechterowicza z ilustracjami Emilii Dziubak.

–Myślę, że najważniejszym tematem jaki poruszamy w serialu jest to, że bez względu na wszystkie głupoty i przeciwności losu, które mogą się nam przydarzyć, miłość sprawia, że znów się uśmiechamy – mówi Bartosz Wierzbięta, scenarzysta serialu.

Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi w sobotę,13 maja 2017 roku w Kinie Światowid. Wydarzeniu towarzyszyć będzie pokaz wybranych odcinków serialu Przytul mnie. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny

Więcej informacji na temat projektu Przytulam, bo lubię można znaleźć na stronie serialu.

O serialu pt. Przytul mnie

Bohaterami są Tata Miś i Mały Miś, którzy przeżywają wiele zabawnych przygód. Charyzmatyczny, a przy tym nieco niezdarny Tatuś oraz czuły i energiczny Miś rozbawią, rozśmieszą i wyciągną pomocną łapę do wielu leśnych zwierząt. Razem odkryją, czym jest przyjaźń, otwartość oraz odpowiedzialność. Przede wszystkim jednak nauczą się, że dzieląc się z innym sami stajemy się bogatsi.

Autorem scenariusz jest Bartosz Wierzbięta – twórca kultowych dialogów do polskich wersji językowych takich animacji, jak Shrek,Madagaskar czy Sing.

Przytul mnie jest serialem, który w zabawny sposób portretuje więź ojca ze swoim małym synkiem – mówi Grzegorz Wacławek, producent i pomysłodawca serialu. – Kluczem do zrozumienia tej relacji jest zaufanie i otwartość na potrzeby drugiej osoby. Przytul mnie to serial, z którego zarówno dzieci, jak i rodzice będą mogli wynieść bardzo wiele.

Regulamin konkursu plastycznego Przytulam, bo lubię na: kino.swiatowid.elblag.pl

Przekaż znajomym