Pracodawcy cenią sobie PWSZ i jej studentów

Pracodawcy cenią sobie PWSZ i jej studentów

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu zajęła 2 miejsce wśród polskich uczelni w kategorii „Współpraca naukowa w zakresie wiedzy praktycznej” w prestiżowym międzynarodowym rankingu U-Multirank przygotowanym na zlecenie Komisji Europejskiej. Do rankingu przystąpiło blisko 1500 uczelni z 94 krajów, w tym 38 z Polski. Wśród  nich znajdują się najlepsze polskie uniwersytety i politechniki.

U-Multirank to jedyne w swoim rodzaju narzędzie do międzynarodowego porównywania osiągnięć uczelni wyższych. Ranking ten daje pełen obraz różnorodności funkcjonowania uczelni i uwzględnia między innymi jakość kształcenia, zdolność do transferu wiedzy, wymiar międzynarodowy, czy też realizację misji uczelni regionalnej.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu uzyskała oceny bardzo dobre i dobre w kategorii: liczby firm założonych przez naszych absolwentów, liczby umów o współpracy w zakresie badań, dorobku naukowego nauczycieli akademickich oraz liczby środków pozyskiwanych z organizowanych kursów rozwoju zawodowego.

Następujące kierunki studiów zostały poddane ocenie w rankingu:  Mechanika i Budowa Maszyn, Ekonomia, Informatyka oraz Budownictwo.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu zajęła 84 miejsce w  grupie 422 uczelni sklasyfikowanych w kategorii „Współpraca naukowa w zakresie wiedzy praktycznej”, co potwierdza wysoką jakość kształcenia praktycznego w naszej Uczelni.

Przekaż znajomym