Fot. Sebastian Czarnecki

Fot. Sebastian Czarnecki

CSE „Światowid” serdecznie zaprasza miłośników poezji, prozy i teatru do wzięcia udziału w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. 30 marca upływa termin składania zgłoszeń do przesłuchań rejonowych w Elblągu.

W wydarzeniu mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz dorośli.

Rywalizacja toczy się w ramach czterech turniejów: recytatorskiego, poezji śpiewanej, teatru jednego aktora oraz w kategorii „Wywiedzione ze słowa” – skierowanej do wykonawców poszukujących nowych form wypowiedzi artystycznej.

Etap rejonowy dla Elbląga i okolic odbędzie się Galerii Nobilis w CSE „Światowid” 11 kwietnia o godz. 10:00. Mogą wziąć w nim udział uczestnicy z następujących miejscowości: Elbląg, Frombork, Tolkmicko, Młynary, Milejewo, Gronowo Elbląskie, Markusy, Rychliki, Pasłęk, Godkowo, Braniewo, Lelkowo, Płoskinia, Wilczęta, Pieniężno.

OKR to najstarszy i najbardziej prestiżowy konkurs recytatorski w Polsce, od lat cieszący się dużym zainteresowaniem. Organizuje go działające od ponad stu lat Towarzystwo Kultury Teatralnej w Warszawie. Do grona laureatów Konkursu należą m.in. Janusz Gajos, Magdalena Cielecka czy Michał Żebrowski. Eliminacje toczą się w różnych miastach Polski, a ich finaliści spotkają się w czerwcu we Włocławku, Słupsku i Ostrołęce.

Termin przyjmowania zgłoszeń do elbląskich eliminacji upływa 30.03.2018 r.

Warunkiem uczestnictwa jest złożenie karty uczestnika (stosownie do danego turnieju) osobiście w CSE „Światowid” (I piętro, pokój 38 A) lub w formie elektronicznej pod adresem: malgorzata.maciejewska@swiatowid.elblag.pl.

Regulamin konkursu oraz karty zgłoszeń dostępne są na stronach swiatowid.elblag.pl (zakładka „Konkursy”) oraz na tkt.art.pl.

Wszelkie pytania można kierować pod nr tel. 55 611 20 59 lub na adres: malgorzata.maciejewska@swiatowid.elblag.pl.

Przekaż znajomym