Fot. Rafał Sułek

Fot. Rafał Sułek

Zakończył się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W skali ogólnopolskiej zebrano jak dotąd niemal 81,5 miliona złotych – a to jeszcze nie koniec. Również w Elblągu trwa wielkie liczenie. Jedno jest pewne w naszym mieście padł ogromny rekord. Ubiegłoroczną kwotę (która już była rekordowa) pobito już wczoraj przed 22:00. Obecnie na liczniku jest jeszcze więcej pieniędzy.

Elbląski Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to 63 sztabiki oraz 450 wolontariuszy oraz seti osób zaangażowanych w pomoc i organizacje wielu wydarzeń, które działy się w ostatnich dniach w naszym mieście. Z Orkiestrą grały: przedszkola, szkoły, instytucje miejskie, organizacje pozarządowe, przedsiębiorcy jak i osoby prywatne. W tych dniach dobroć miała kształt czerwonego serduszka i setek tysięcy wrzuconych monet. Wszystko w imię wyrównywania szans w leczeniu noworodków.

Jeden ze sztabików mieścił się w Centrum Rekreacji Wodnej „Dolinka”. Tam Uczniowski Klub Pływacki „Jedynka”, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz rodzice młodych miłośników pływania przygotowali dla odwiedzających obiekt szereg atrakcji. Można było nauczyć się udzielania pierwszej pomocy, zbadać sobie wzrok, zagrać w siatkówkę a za symboliczny wrzut do puszki rozsmakować się w przygotowanych słodkościach. Nie brakowało również licytacji.

Scena główna elbląskiego sztabu mieściła się na starówce i tam przez całe popołudnie rozbrzmiewała muzyka a także odbywały się licytacje. Dla elblążan zagrali: Paweł Marchel, Konrad Pałasz, India, Młodzieżowy Dom Kultury, Blind Box oraz Gesek. Podsumowaniem całodniowego grania było tradycyjne „Światełko do nieba”. Tuż po nim było już wiadomo, że ubiegłoroczny rekord środków zebranych przez elbląski sztab z pewnością zostanie pobity.

– Cieszy nas to niezmiernie, że elblążanie tak hojnie otworzyli swoje serca. Ani grosz z przekazanych środków nie zostanie zmarnowany. Dzięki tej pomocy wielu noworodków będzie miało zapewnioną godną opiekę szpitalną. Dziękujemy wszystkim, którzy grali razem z nami. Brawo my! – podsumowują finał organizatorzy.

Przypomnijmy, w ubiegłym roku w Elblągu zebrano 302.586,00 zł a w tym roku na liczniku mamy już 368 238,66 zł (stan na godzinę 10:00 – 15 stycznia) i liczenie cały czas trwa.

Zachęcamy do obejrzenia obszernej fotorelacji z wczorajszego finału oraz filmiku ze „światełka do nieba”.

Przekaż znajomym

    RelatedPost