europa_szer_10a

Festyn rodzinny 1 maja na Bulwarze nie jest jedynym akcentem świętowania rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Nieco ponad tydzień później po oficjalnych obchodach, CSE Światowid zorganizuje kolejny festyn rodzinny, tym razem pod hasłem „Rekreacyjnie dla Europy”. Tego dnia oprócz występów artystycznych, zmagań sportowych, przewidziano również wizytę specjalnego gościa związanego z motoryzacją.

– Ta impreza nie jest swoistym dublem festynu pierwszomajowego. Planowaliśmy ją zorganizować jeszcze zanim przystąpiliśmy do przetargu na organizację obchodów finansowanych z Funduszy Europejskich. Jako instytucja, która naprawdę wiele zyskała dzięki pieniądzom z Unii, postanowiliśmy pokazać, że środki te, nie zmieniły tylko kultury lecz również i sport. Nasz pomysł zyskał przychylność Urzędu Marszałkowskiego i otrzymaliśmy na niego grant. Później okazało się, ze wygraliśmy również przetarg na organizację festynu pierwszomajowego. Stąd zdecydowaliśmy, ze zorganizujemy oba festyny, tak by jeszcze bardziej pokazać mieszkańcom jak zmieniało się nasze otoczenie dzięki środkom z Unii – mówił na dzisiejszej konferencji prasowej Antoni Czyżyk.

Tego dnia, na stadionie przy ul. Krakusa od 11:00 do 16:00 mieszkańcy Elbląga oraz zaproszeni goście będą mieli szansę: uczestniczyć w meczu samorządowców i vipów którzy zmierzą się z Old Boyami z Lechii Gdańsk, zobaczyć pokazy trików piłkarskich, posłuchać i pooglądać występów zespołów tanecznych i wokalnych m.in. zespołu tanecznego Destination, Szalonych Małolat czy Kai Czulewicz.

W tym samym czasie na drugiej części boiska uruchomione zostanie ok godziny 11:00 miasteczko rajdowe, gdzie będzie można spotkać się z kierowcami rajdowymi, zapoznać z ich samochodami, obejrzeć pokaz jazdy takim samochodem. Na najmłodszych czekać będzie również miasteczko rekreacyjno-animacyjne oraz pokazy cyrkowe, sportowe. Nie zabraknie dmuchanych zjeżdżali, ścianki wspinaczkowej oraz kącika gastronomicznego.

Program:

11.00 – Powitanie zawodników, widzów oraz gości

11.05 – Parada Orkiestry Dętej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie – wprowadzenie zawodników na boisko

11.15 – 12.30 –  Mecz młodzików z klubu Concordia Elbląg z Lechią Gdańsk

11.45 – 12.00 – przerwa w meczu ogłoszenie wyników konkursu dot. wiedzy o UE i wręczenie nagród laureatom  (wycieczka do Europarlamentu).  Podpisanie porozumienia pomiędzy klubem Concordia Elbląg, Grupą LOTOS i Akademią Piłkarską Lechia Gdańsk  – projekt „Biało-zielona przyszłość z Lotosem” pod patronatem samorządu wojewódzkiego i miejskiego. Pokaz tańca w wykonaniu zespołu tanecznego DESTINATION.

12.30 – 12.50 –  Blok konkursów/ zabaw dla dzieci i młodzieży – prowadzenie Eduard.

12.50 – 13.00 – występ Orkiestry Dętej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie – wprowadzenie drużyny na boisko

13.00 – 14.15 – Mecz samorządowców, VIPów kontra Old Boyów z Lechii Gdańsk

13.30 – 13.45 – przerwa w meczu

–  Freestyle Football Show – pokaz tricków piłkarskich w wykonaniu Krzysztofa Golonki, mistrza świata w Trikach Piłkarskich z 2011 roku.

14.15 – 14.30 – Blok konkursów/ zabaw dla dzieci i młodzieży

14.30 – Uruchomienie sceny

Występ zespołu „Skaczące nutki”, występ kuglarski/ pokaz wielkich baniek, występ zespołu „Szalone małolaty”, pokaz/konkurs trików piłki nożnej, występ  Kai Czulewicz finalistki programu X-Factor

AKCJE RÓWNOLEGŁE:

Na drugiej połowie stadionu od godz. 11:00 zostanie uruchomione:

– Miasteczko rajdowe – m.in. spotkanie z kierowcami rajdowymi, pokaz jazdy samochodem.

– Miasteczko rekreacyjno – animacyjne, na którym będą ogólnodostępne atrakcje dla dzieci i młodzieży:

– Stacja cyrkowa, stacja zabaw, stacja sportowa, warsztaty z wykonywania trików piłkarskich, urządzenia pneumatyczne, ścianka wspinaczkowa, stacja gastronomiczna.

Przekaż znajomym