Zapraszamy

Zapraszamy

Już dziś ruszają Elbląskie Repliki 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych Gdyni. Zaczynamy o godzinie 18:00 – od sekcji filmów krótkometrażowych. Naszymi gośćmi będą Katarzyna Iskra oraz Tomasz Gąssowski.

Elbląskie Repliki Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu Kina Światowid. Przez niemal cały tydzień pokazywać będziemy najnowsze kino polskie: debiuty filmowe, prapremiery i kandydatów do nagrody Złotych Lwów tegorocznej Gdyni.

– Od kilku rozszerzamy program Replik o obrazy, które startują w różnych sekcjach Festiwalu. Wzorem ubiegłego roku – rozpoczynamy od projekcji krótkometrażówek – mówi Aleksandra Bielska, z kina Światowid.

Konkurs Filmów Krótkometrażowych powstał z połączenia dwóch wcześniejszych konkursów odbywających się w ramach gdyńskiego Festiwalu – Konkursu Fabularnych Filmów Krótkometrażowych i Konkursu Młodego Kina. Zakwalifikowały się do niego filmy wyprodukowane przez cztery szkoły filmowe, akademię teatralną oraz licznych producentów, w tym debiutujących w ramach projektu „30 minut” realizowanego przez Studio Munka SFP.

W Elblągu będzie można obejrzeć 4 produkcje – „60 kg niczego”, „Baraż”, „Casting” oraz „Koniec widzenia”. Gośćmi będą Katarzyna Iskra – absolwentka Gdyńskiej Szkoły Filmowej, reżyserka i scenarzystka filmu „Casting” oraz Tomasz Gąssowski – kompozytor, reżyser i scenarzysta filmu „Baraż”.

Przekaż znajomym