Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

Od 31 maja do 2 czerwca Kino Światowid zaprasza na Rodzinną Rozgrzewkę – wydarzenie, podczas którego będzie okazja nie tylko obejrzeć świetne filmy, ale też szansa, by wspólnie uczestniczyć w warsztatach i konkursach.

Projekcja w ramach cyklu „Kino dla mam”

Jednym z punktów programu będzie kolejna odsłona cyklu „Kino dla mam”. To specjalnie przygotowany seans, na który opiekunowie mogą przyprowadzić najmłodsze dzieci (do 3 lat). Podczas projekcji będą przyciemnione światła oraz przyciszony dźwięk.

31 maja o godzinie 10:00 zapraszamy na film „Wymarzony”, wzruszającą i pełną humoru opowieść o wielkiej miłości do maleńkiego człowieka, która nadaje sens życiu.

„Wymarzony” (reż. Jeanne Herry, Francja 2018, 115 min.)

Alice od lat marzy o dziecku, ale wie, że nigdy nie będzie mogła urodzić. Maleńki Theo zaraz po narodzinach zostaje oddany przez nastoletnią matkę. Jean od lat prowadzi tymczasowy dom dla dzieci czekających na swoich nowych rodziców. Losy tej trójki splotą się w opowieści o poszukiwaniu miłości i własnego miejsca na Ziemi. Theo trafia pod opiekę Jeana. Między chłopczykiem, a jego tymczasowym „tatą” rodzi się silna więź. Jean ze zdumieniem dostrzega jak dużo chłopczyk rozumie ze swojej sytuacji i jak wiele potrzebuje uczucia. Tymczasem Alice jeszcze raz musi udowodnić sobie i światu, że jest gotowa do roli matki. Jej spotkanie z Theo i Jeanem okaże się decydujące dla całej trójki.

„Filmowe Poranki” z animatorem

Dla najmłodszych, być może nie uczestniczących nigdy wcześniej w seansach dzieci, przygotowaliśmy 2 projekcje w ramach Filmowych Poranków. Będą to zestawy filmów krótkometrażowych.

1 czerwca o godz. 10:00 zapraszamy na projekcję filmu „Żubr Pompik”. To ciepła, mądra opowieść dla dzieci i rodziców, pełna ciekawostek z życia zwierząt w lesie, ucząca tolerancji i szacunku dla przyrody.

2 czerwca o godz. 10:00 rozpocznie się seans „Przytul mnie” – ten podnoszący na duchu serial dla dzieci w zabawny, a jednocześnie prawdziwy sposób portretuje wyjątkową więź między Tatą Misiem, a jego małym synkiem.

Dodatkowo na widzów czeka również zabawa z animatorem.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: kino.swiatowid.elblag.pl w zakładce „Rodzinna Rozgrzewka!”

Przekaż znajomym