Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

W myśl zasady „uczyć i bawić”, przez trzy dni, prowadzone były w Rogajnach warsztaty „Ortografia z uśmiechem”. Kolejne zajęcia odbędą się w Elblągu. Chętni mogą się zgłaszać do 30 czerwca. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

– Zakończyliśmy warsztaty „Ortografia z uśmiechem” w Rogajanach. Zajęcia są realizowane przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu w ramach projektu „Ojczysty się liczy!” ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych” – mówi Marta Derlukiewicz, koordynatorka projektu.

Przez trzy dni w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Rogajnach prowadzone były zajęcia w myśl zasady „uczyć i bawić” w formie konkursów z nagrodami, gier i zabaw edukacyjnych. Zadania i ćwiczenia zostały dobrane tak, by uczniowie mogli rozwijać swoją kreatywność, spostrzegawczość i pamięć.

– Dodatkową niespodzianką dla uczestników warsztatów było spotkanie z autorką książek dla dzieci i młodzieży, Wiolettą Piasecką, która odczytała swoje najnowsze opowiadanie „Zagadki piłkarskie” oraz opowiedziała o swojej pracy i o książkach, a także uświadomiła dzieciom, że warto mieć marzenia. Warsztaty zostały bardzo dobrze przyjęte przez uczniów klasy III SP w Rogajnach, którzy podczas zajęć nie słyszeli nawet dzwonków na przerwę i bardzo aktywnie brali udział w zajęciach – dodaje Marta Derlukiewicz.

Teraz także elblążanie i mieszkańcy okolicznych miejscowości będą mieli szansę zapisać swoje dziecko na drugą edycję warsztatów „Ortografia z uśmiechem”, które tym razem odbędą się w Elblągu, w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” od 6 do 8 lipca.

Dodatkowo, CSE „Światowid w ramach projekt w realizujemy również:

Warsztaty krasomówcze (1-3 lipca). Na zajęciach pokażemy jak kreować własny wizerunek oraz nauczymy umiejętności mówienia od siebie i o sobie. Będzie to okazja, by zobaczyć jak dobrze się zaprezentować przed kamerą i razem z ekspertami przeanalizować to nagranie.

Warsztaty dziennikarskie (13-15 lipca). Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli okazję poznać podstawy pracy dziennikarskiej, a współpracując z elbląskimi dziennikarzami również możliwość stworzenia własnych artykułów. Najlepsze teksty ukażą się w elbląskich mediach.

Pozostały jeszcze wolne miejsca na warsztaty. Chętni mogą się zgłaszać wysyłają e-maila z imieniem i nazwiskiem uczestnika na adres: marta.derlukiewicz@swiatowid.elblag.pl. Termin zgłoszeń upływa 30 czerwca.

Przekaż znajomym