Kiedy wolne?

Kiedy wolne?

Od poniedziałku ruszają w szkołach zajęcia. Przypominamy terminarz roku szkolnego 2018/2019 r.; uwzględniamy w nim terminy ogłoszone przez CKE.

W poniedziałek, 3 września rozpoczną się w szkołach zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2018/2019 ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pierwsza przerwa w nauce nastąpi przy okazji świąt Bożego Narodzenia (23 – 31 grudnia).

Ferie zimowe rozpoczną się w połowie stycznia. Jako pierwsze (14 – 27 stycznia) odpoczywać będą dzieci z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego.

Od 21 stycznia do 3 lutego lekcji nie będzie w województwie podlaskim i warmińsko-mazurskim. Uczniowie z dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego dwutygodniowe ferie rozpoczną 28 stycznia.

Jako ostatnie (11 – 24 lutego) zimową przerwę w nauce będą miały województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie i śląskie.

Zgodnie z decyzją dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej egzamin gimnazjalny uczniowie będą zdawać od 10 do 12 kwietnia 2019 r. Natomiast od 15 do 17 kwietnia 2019 r. w szkołach będą przeprowadzane egzaminy ósmoklasisty; uczniowie będą zdawać język polski, matematykę i język nowożytny.

Zaraz potem rozpocznie się wiosenna przerwa świąteczna, która potrwa od 18 kwietnia do 23 kwietnia.

Na początku maja rozpoczną się matury. Egzaminy maturalne potrwają od 6 do 23 maja 2019 r.

Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze zakończą się 21 czerwca.

Źródło: kurier.pap.pl

Przekaż znajomym

    RelatedPost