Fot. KMP Elbląg

Fot. KMP Elbląg

W ramach ogólnopolskiej kampanii Rowerowy Maj,  w której po raz pierwszy uczestniczy Szkoła Podstawowa nr 14 odbyły się zajęcia ze st. asp. Wiktorem Kaczmarkiem na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Uczniowie podczas prelekcji mieli okazję porozmawiać o tym, jak należy zachować się na ulicy jako kierowca, pieszy czy też osoba poruszająca się na rowerze czy hulajnodze. – Warto jest przypominać sobie tak istotne rzeczy, bo przecież codziennie poruszamy się po drogach, które nie zawsze są dla nas bezpieczne mówi Patrycja Machelska ze Szkoły Podstawowej nr 14. – Podczas zajęć uczniowie klas IV-VII mogli przy okazji dowiedzieć się kilka ważnych informacji, które na pewno przydadzą się podczas ubiegania się o kartę rowerową.

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego.

– Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii – tłumaczy st. asp. Wiktor Kaczmarek z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu.

Rowerowy Maj skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych. Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Przekaż znajomym