Fot. MOSiR

Fot. MOSiR

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w ramach akcji ,,Wakacje z MOSiR-em’’ zaprasza do udziału w ostatniej już wycieczce rowerowej po okolicach Elbląga. Tym razem miłośnicy dwóch kółek obejrzą elbląskie jeziora, bo i takie w Elblągu mamy. Start w niedzielę (14 sierpnia) o godz. 10.00.

Niedzielna wycieczka będzie przebiegała po drogach utwardzonych i gruntowych. Organizatorzy tradycyjnie zalecają jazdę na rowerach górskich, trekingowych lub miejskich wyposażonych w przerzutki.

– W trakcie wycieczki przewidywane są przerwy na jedzenie oraz robienie zdjęć, a każdy z uczestników powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru – informuje Marek Kamm z Działu Imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę i klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę.

Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne, w granicach od 12 do 15 km na godzinę. Do udziału w wycieczce organizatorzy zapraszają całe rodziny. Start 14 sierpnia o godzinie 10.00 z pętli tramwajowej na ul. Ogólnej. Zakończenie wycieczki przy Miejscu Odpoczynku Rowerzystów (MOR) GreenVelo na polanie z wiatami w Bażantarni. Dystans około 21 km. Czas trwania wycieczki około 2 godzin. Po wycieczce zapraszamy na ognisko. Kiełbaski i ulubione dodatki każdy z uczestników zapewnia sobie we własnym zakresie. Udział w wycieczce jest bezpłatny. Szczegółowy regulamin wycieczki znajduje się na stronie MOSiR.

MOSiR

Przekaż znajomym