Fot. MOSiR

Fot. MOSiR

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej zapraszają do udziału w pierwszej w tym roku wycieczce rowerowej, która odbędzie się w niedzielę, 22 stycznia. Tym razem miłośnicy dwóch kółek wybiorą się na zaśnieżone ścieżki Bażantarni.

W najbliższą niedzielę (22 stycznia) organizatorzy zapraszają na zimowe zwiedzanie Bażantarni, która po opadach śniegu prezentuje się szczególnie pięknie. Tym razem podczas jazdy, a i niewykluczone, że miejscami spaceru z rowerami, uczestnicy będą doskonalić technikę jazdy po śniegu. Natomiast po zakończonej wycieczce zaplanowano ognisko (kiełbaski we własnym zakresie) oraz wspólnie lepienie bałwana. Trasa liczy łącznie około 10 kilometrów i wiedzie ścieżkami Bażantarni (Mapa).

– W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie i robienie zdjęć – informuje Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR. – Każdy z uczestników powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę, klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę, szczególnie liczymy w tym przypadku na duże opady śniegu.

Wycieczka będzie przebiegała po drogach gruntowych, dlatego organizatorzy zalecają jazdę wyłącznie na rowerach górskich z jak najszerszymi oponami. Należy także pamiętać o stosownym do poru roku ubiorze, czyli ubieramy się na tzw. ,,cebulkę” jednak nie powinniśmy przesadzać z ilością warstw.

– Na dobry początek nowego roku dla pierwszych 20 uczestników będą czekały opaski odblaskowe oraz praktyczne etui na dokumenty – dodaje Marek Kamm. – Nie zabraknie także słodkiego wsparcia energetycznego. Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne w granicach od 3 do 12 km na godzinę. Zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu.

Udział w wycieczce jest bezpłatny. Organizatorami wycieczki są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej oraz Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW. Start zaplanowano na niedzielę 22 stycznia o godz. 10:00 z polany z wiatami w Bażantarni (MOR GreenVelo).

MOSiR

Przekaż znajomym