Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

Centrum Handlowe Ogrody zaprasza najmłodszych elblążan do pozytywnej rywalizacji połączonej z budowaniem pozytywnych postaw proekologicznych – rusza Akademia Ogrodów!

Przez trzy miesiące grupy przedszkolne, które zgłoszą się do programu będą wdrażać w życie kolejne ekologiczne projekty. Całość poprzez zabawę i jednoczesne rozwijanie kreatywnego myślenia oraz ciekawe zajęcia edukacyjne.

Centra handlowe w naturalny sposób stają się nie tylko miejscem zakupów, czy spędzania wolnego czasu. Integrują również działania lokalnych społeczności, a swoimi inicjatywami propagują przestrzeganie istotnych wartości. Nasz program daje możliwość budowania pozytywnych postaw ekologicznych już pośród najmłodszych. Poprzez dobrą zabawę uczą się, jak dbać o środowisko – mówi Anna Krakowska, dyrektor CH Ogrody.

Akademia Ogrodów rozpoczyna się ekolekcją w elbląskim Zakładzie Utylizacji Odpadów, a następnie będzie przebiegać w formie kolejnych wyzwań – od wykonania metrowych kwiatów przez wyhodowanie jak najdłuższego pędu fasoli, opiekę nad roślinami doniczkowymi, zbiórkę elektrośmieci, aż po zgromadzenie jak największej ilości nakrętek.

Prace przedszkolaków będą rywalizowały o głosy mieszkańców Elbląga i okolic również za pośrednictwem profilu centrum na Facebooku.

Uroczysty finał akcji nastąpi 15 czerwca na scenie w Centrum Handlowym Ogrody. Finaliści zmierzą się wówczas w ekoteście i innych, drobnych konkurencjach.

Nagrodą główną w programie jest atestowany domek ogrodowy, a dla laureatów drugiego i trzeciego miejsca – atestowane stojaki do kosza.

Patronat nad akcją objął Zakład Utylizacji Odpadów.

Przekaż znajomym