Czytacie?

Czytacie?

O tym, jak zostać blogerem i nie zwariować oraz skąd czerpać inspirację, by w skuteczny sposób promować bloga i vloga literackiego opowie Olga Kowalska na pierwszym spotkaniu Młodzieżowego Klubu Książki, który właśnie rozpoczyna działalność w CSE „Światowid”.

Gość pierwszego spotkania jest filologiem-literaturoznawcą, polonistką, specjalistką od literatury francuskiej XVIII wieku i filozofii Markiza de Sade. Obecnie pracuje jako dyrektor kreatywny w małej, prywatnej firmie zajmującej się multimediami. Prowadzony przez nią blog WielkiBuk.com uznany został blogiem miesiąca w styczniu 2017 roku wg portalu Czytaj.pl, a w 2015 roku zdobył tytuł najlepszego bloga literackiego i znalazł się na 4-tym miejscu rankingu: TOP 15 najlepszych blogów książkowych według miesięcznika PRESS. Wielki Buk to także zwycięzca konkursu eBuka 2014 – na najlepszy blog książkowy w kategorii „blog dla dorosłych”.  Z jego założycielką porozmawiać będzie można w najbliższy czwartek, 27 września, o godz. 17:00.

– Chodzi mi przede wszystkim o to, by pokazać, że literatura jest dla wszystkich, nie tylko dla wybranych – twierdzi Olga Kowalska, promotorka czytelnictwa. – To nie jest elitarna rozrywka, ale wspaniała przygoda dla każdego.

Olga Kowalska opowie m.in. o swoim sposobie na sukces, nie ukrywając, że idzie za tym lansowanie się na nieco mądrzejszego, niż się jest w rzeczywistości. Podzieli się doświadczeniami z zakładaniem własnego bloga literackiego oraz kanału i związanymi z jego prowadzeniem ciekawostkami: skąd przychodzą widzowie, co jest najchętniej oglądane na jej kanale, jakiego sprzętu używa do nagrywania.

Młodzieżowy Klub Książki powstaje w ramach projektu „Literacki wehikuł czasu”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących  z Funduszu Promocji Kultury. Udział w spotkaniach jest bezpłatny, a na pierwszym zaprezentowane zostaną także recenzje zamieszczone na powstałym w ramach projektu „Literacki Wehikuł Czasu” blogu „Książka na oko i ucho”, na którego łamach swój tekst lub film, może opublikować każdy młody bloger/vloger.

– Zakładamy, że klub będzie miejscem spotkań młodych czytelników z ekspertami, zajmującymi się różnymi dziedzinami literatury oraz miejscem wymiany książek, dyskusji i dzielenia się recenzjami na temat wybranych pozycji literackich – zapowiada Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid” w Elblągu. – Na spotkania można przynieść książkę, która zalega w domowej biblioteczce i wymienić ją na inną. Przy okazji przypominam o naszej półce bookcrossingowej znajdującej się na parterze CSE „Światowid”.

Spotkanie z blogerką Olgą Kowalską odbędzie się 27 września 2018 r. o godz. 17:00 w Galerii Nobilis CSE „Światowid” w Elblągu. Więcej informacji pod nr tel.: 55 611 20 59.

Dagmara Behrendt-Nowicka

Przekaż znajomym

    RelatedPost