eliminacje-ere

Festiwal Elbląg Rocks Europa już siódmy rok z rzędu dostarcza fanom ciężkiego brzmienia i niezapomnianych wrażeń. Na deskach sceny mogą zaprezentować się młode zespoły, dla których droga do wielkiej kariery dopiero się zaczyna. W tym roku po raz pierwszy Festiwal podzielony jest na dwa wydarzenia – Eliminacje Lokalne i Festiwal Elbląg Rocks Europa.

Podczas Eliminacji Lokalnych, które odbędą się już 26 kwietnia (sobota) o godzinie 19.00 w klubie Mjazzga, prezentować się będą zespoły z Elbląga i jego najbliższych okolic. Nagrodą dla zwycięzcy będzie możliwość zagrania podczas głównego koncertu Festiwalu Elbląg Rocks Europa, gdzie zagrają kapele z całej Polski.

Od dzisiaj bilety na Eliminacje Lokalne są dostępne w sprzedaży w klubie muzycznym Mjazzga.

Cena biletu to 8 zł w przedsprzedaży i 10 zł w dniu koncertu.

Kto zagra?

Jury wyłoni zwycięzcę spośród pięciu grup. A oto garść informacji o każdej z nich:

Hondacivic to, jak pisze o sobie sam zespół, „boysband grający prześmiewczą formę żartu w ramach szeroko pojmowanej muzyki klasycznej, którego skład wyłonił się z oparów alkoholowych w opuszczonym bunkrze elektrowni atomowej w Elblągu po ucieczce wielkich pająków w listopadzie 2013.”. Z pająkami niewątpliwie jest coś na rzeczy, co widać po utworze zatytułowanym „Arachnofobia”.

Grim Ward to zespół grający dynamiczny trash metal, nawiązujący do klasyków gatunku. W ich muzyce słychać młodzieńczą werwę i energię.

Grupa The Pale Ass tworzy energetyczny punk, okraszony bezpretensjonalnie humorystycznymi tekstami. Słuchając ich utworów niemal czujemy smak taniego, wiśniowego wina. Idealna muzyka do skakania na koncertach.

Ksenon jest młodym zespołem wykonującym muzykę z pogranicza trash i heavy metalu. Ich kawałki opierają się na szybkich motywach gitarowych i prostych aranżacjach. Podobno od gitarzysty prowadzącego śmierdzi kilkudniowym potem, a basista ma porażenie mózgowe. Ale może to tylko plotki. Sprawdzimy podczas Eliminacji.

Messter to grupa, powstała na przełomie listopada i grudnia 2011 roku. Początkowo zespół szukał własnego stylu. Chłopaki skupili się więc na coverach, sięgając po kawałki klasyków, takich jak Mettalica czy Deep Purple. Ta inspiracja sprawiła, że grupa zapragnęła tworzyć własne utwory – obecnie próbuje swoich sił w thrash metalu, z nutą melodeath.

Gwiazdą wieczoru będzie zespół MorHanA, który podczas ubiegłorocznej edycji Elbląg Rocks Europa otrzymał nagrodę publiczności. Grupa wykonuje folk metal, w którym łączy melodyjne brzmienie instrumentów klasycznych i wysokiego żeńskiego wokalu, z ciężkim graniem gitarowym i gardłowym męskim wokalem. Na uwagę zasługuje głos Macieja „Dzidka” Dzido, który potrafi oczarować publiczność swoją szczególną i przyjemną dla ucha barwą.

Zachęcamy do kupna biletów i uczestniczenia z nami w tym muzycznym święcie. Niech piątkowy wieczór pozwoli nam wyłonić nowe gwiazdy elbląskiej sceny rockowej!

Znajdziesz nas również na FB

Przekaż znajomym