Fot. RS/Budynek elbląskiego ZUS przy Odzieżowej

Fot. RS/Budynek elbląskiego ZUS przy Odzieżowej

Od czego zależy przyszła emerytura? Po co się ubezpieczamy? Jak założyć własną firmę? Na te i wiele innych pytań młodzież będzie mogła znaleźć odpowiedź biorąc udział w „Lekcjach z ZUS”. To już piąta edycja projektu edukacyjnego skierowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Olsztynie zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w projekcie edukacyjnym „Lekcje z ZUS”. Z roku na rok cieszy się on coraz większym zainteresowaniem ze strony uczniów, jak i nauczycieli.

Dzięki niemu uczniowie mogą poznać zagadnienia związane z ubezpieczeniami społecznymi. Mogą dowiedzieć się jak są one ważne zanim wejdą na rynek pracy. Wiedza o ubezpieczeniach społecznych pomaga świadomie podejmować decyzje dotyczące życia zawodowego i osobistego.

Z każdym rokiem do projektu „Lekcje z ZUS” zgłasza się coraz więcej uczniów. W poprzedniej edycji w roku szkolnym 2017/2018 uczestniczyło w nim 30 tys. uczniów z całej polski. A w trzech poprzednich edycjach, udział wzięło aż 157 tys. uczniów.

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych cenią praktyczny sposób przedstawienia wiedzy z zakresu ubezpieczeń społecznych. Dzięki nauczycielom i ciekawym materiałom „Lekcje z ZUS” przynoszą efekty. Uczestnicy wykazują się ponadprzeciętną wiedzą o ubezpieczeniach społecznych.

Zwieńczeniem Lekcji z ZUS jest olimpiada. Najlepsi uczniowie z całego kraju spotykają się w Warszawie i rywalizują ze sobą o miejsca na podium.

Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” to doskonała okazja, aby sprawdzić swoją wiedzę po „Lekcjach z ZUS”. Dzięki podpisywanym przez ZUS umowom z uczelniami laureaci olimpiady mogą liczyć na ciekawe propozycje specjalnie dla nich. W ofercie są indeksy na wybrane uczelnie oraz dodatkowe punkty w procesie rekrutacji na kilkanaście uczelni w Polsce. Uczniowie mogą też otrzymać atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Nauczyciele, chcący wziąć udział w „Lekcjach z ZUS” oraz zgłosić szkołę do olimpiady mogą liczyć na wsparcie pracownika ZUS, który opiekuje się uczestnikami projektu. Służą oni pomocą szkoleniową z zakresu projektu oraz materiałami dydaktycznymi. To do niego zgłasza się szkołę, która chce wziąć udział w olimpiadzie.

Anna Ilukiewicz

Przekaż znajomym