Fot. UM Elbląg

Fot. UM Elbląg

Już 19 września Elbląg stanie się europejską stolicą Nordic Walking. Tego dnia w Bażantarni odbędzie się Puchar Europy w tej dyscyplinie, w którym wystąpią setki zawodników z kraju i z zagranicy. Kilka dni temu ruszyły zapisy do tej nietuzinkowej imprezy.

Nordic Walking to dyscyplina, która dzięki swojej dostępności, prostocie oraz zbawiennemu wpływowi na zdrowie i sprawność człowieka zyskała w ostatnich latach ogromne grono sympatyków na całym świecie. W tym roku elblążanie będą mieli okazję wziąć aktywny udział w imprezie europejskiego formatu, gdyż w naszym mieście odbędzie się jednocześnie Puchar Europy i Puchar Polski. Rywalizacja odbędzie się na dystansach 5, 10 i 21.097 km.

Zapisy do udziału w imprezie odbywają się na stronie internetowej: http://czas-start24.pl/tournaments/e47nordic/runs/id/5

Organizatorami przedsięwzięcia są: Witold Wróblewski prezydent Elbląga, Polska Federacja Nordic Walking oraz Klub Sportowy Elbląskie Włóczy-Kije.

Partnerami wydarzenia są: Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki.

Przekaż znajomym