kosz

Do zakończenia rundy zasadniczej w Nati Basket Lidze, prowadzonej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, pozostały już tylko trzy serie gier. Jednak im bliżej końca rozgrywek, tym sytuacja w tabeli robi się coraz ciekawsza.

Tym razem na pierwszy plan wysunął się pojedynek w którym czwarte w tabeli Atrakcyjne Klemensy zmierzyły się z piąta drużyną Ochrona Dogmat Psycho Basket. Spotkanie, jak się można było spodziewać, od początku było bardzo wyrównane, a pierwsza kwarta zakończyła się remisem 6:6. W drugiej lepiej zaprezentowała się ekipa Atrakcyjne Klemensy, wygrywając 10:6, ale Ochrona Dogmat Psycho Basket nieco strat odrobiła w trzeciej kwarcie, wygranej 17:15. O losach pojedynku zadecydowała ostatnia partia tego meczu. Tę na swoją korzyść rozstrzygnęli koszykarze zespołu Atrakcyjne Klemens, którzy ostatecznie wygrali cały mecz 47:39. W zwycięskiej drużynie najlepiej punktował Paweł Budziński, zdobywca 13 punktów.

Ważny dla układu w tabeli był także mecz w którym Normal Crew PRUSBUD zmierzył się z ekipą ABC. W dwóch pierwszych kwartach na boisku lepiej radzili sobie zawodnicy ABC, którzy najpierw wygrali 20:15, a następnie 18:12. I kiedy wydawało się, że powoli mogą myśleć o zwycięstwie, do gry powrócili rywale. W trzeciej partii Normal Crew PRUSBUD dzięki wygranej 13:4 mógł odmienić jeszcze losy pojedynku. Radość jednak była bardzo krótka. W ostatniej kwarcie wszystko znów układało się po myśli ekipy ABA. Ostatnią kwartę wygrali 15:8 i cały mecz 57:48. Tym razem w zwycięskim zespole najlepiej rzucał Jarosław Jakubów, który cztery razy trafił za trzy punkty, a łącznie zdobył dla swojej ekipy 29 punktów.

– Dzięki wygranej, koszykarze zespołu ABC zapewnili już sobie udział w fazie play-off – mówi Dariusz Zapolski, z Działu Organizacji Imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Natomiast drużyna Normal Crew o play-off musi jeszcze powalczyć. Sytuacja jest o tyle ciekawa, że trzy zespoły maja taką samą ilość punktów i to właśnie pomiędzy nimi rozegra się walka o miejsce w ósemce.

Dzięki wysokiej i pewnej wygranej nowym liderem ligowej tabeli został zespół ER-DJE-TE. Zadanie nie było jednak zbyt trudne, gdyż tym razem ich przeciwnikiem była niżej notowana drużyna Amatorów. Już pierwsza kwarta, wygrana przez ER-DJE-TE aż 16:0, ustawiła spotkanie. W kolejnych partiach, dominacja lidera nie podlegała dyskusji, o czym świadczyć mogą wyniki: 13:4, 17:8 i 20:10. Ostatecznie całe spotkanie zakończyło się wynikiem 66:22, a tak efektowna wygrana pozwoliła ekipie ER-DJE-TE wysunąć się na czoło ligowej stawki.

W tabeli na prowadzeniu znajduje się drużyna ER-DJE-TE, drugie miejsce zajmuje Komenka, a trzecie Official Team. Wszystkie drużyny zgromadziły do tej pory po 21 punktów. O jedno oczko mniej mają czwarte w tabeli Atrakcyjne Klemensy. Tabelę, z dorobkiem 11 punktów, zamyka FES Prowilni. Jeden punkt więcej ma ekipa The Looney Tunes (12 miejsce), a TMBC, które w tabeli plasuje się na 11 pozycji, zdobyło dotychczas 13 pkt.

Wyniki ostatnio rozegranych spotkań NBL

ER-DJE-TE – Amatorzy 66:22

ER-DJE-TE: Aleksander Klonowski 2, Bartosz Zbaraszewski 4, Michał Morawski 15 (1×3), Marcin Krakowski 23 (1×3), Daniel Osiński 8 (1×3), Paweł Wróblewski 11 (1×3), Dominik Karpiński 3 (1×3).

Amatorzy: Robert Danielewicz 6, Łukasz Korzeniewski 2, Michał Januszczyk 10, Sławomir Kamiński 2, Jacek Januszczyk 2, Przemysław Statkiewicz.

TMBC – KS Tęcza 45:82

TMBC: Grzegorz Bojdo 2, Maciej Skalski 22, Rafał Wiśniewski 7 (1×3), Sebastian Czachorowski Jakub Pituch 14 (4×3).

KS Tęcza: Arkadiusz Nadziejko 16, Łukasz Żabiński 14, Marcin Maj 5, Włodzimierz Lizak, Paweł Kananowicz 12 (1×3), Marcin Gągalski 16 (4×3), Radosław Bewicz 6, Krzysztof Szatkowski 13 (3×3).

Normal Crew – PRUSBUD – ABC 48:57

Normal Crew: Mateusz Burzyński 10, Arkadiusz Potopapowicz 4, Bartosz Prusak, Damian Wiciński 4, Jarosław Żarkowski, Eryk Gers 11 (1×3), Radosław Prusak 19 (3×3), Paweł Choromański.

ABC: Dariusz Lipowski, Konrad Hubert 6, Marcin Szałaś 5, Michał Jocz 5, Jacek Barwik 4, Jarosław Jakubów 29 (4×3), Michał Grajewski 4, Tomasz Rutkowski 2, Radosław Juszkiewicz 2.

Ochrona Dogmat Psycho Basket – Atrakcyjne Klemensy 39:47

Ochrona Dogmat Psycho Basket: Adam Kosecki 7, Przemysław Magrian 11, Mariusz Mechliński 6, Dawid Tyburski 6, Łukasz Budek 9.

Atrakcyjne Klemensy: Piotr Matkiewicz 12, Grzegorz Czarnul 10, Łukasz Korzeniowski 9 (2×3), Łukasz Wróblewski 3 (1×3), Damian Karhut, Paweł Budziński 13.

Informacje o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galerie zdjęć można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu, w zakładce imprezy sportowe.