Fot: nadesłane/Na zdjęciu: Marta Masłowska i Lesław Ostaszkiewicz w „Zemście”

Fot: nadesłane/Na zdjęciu: Marta Masłowska i Lesław Ostaszkiewicz w „Zemście”

Już w najbliższą sobotę 20 maja w elbląskim Muzeum Archeologiczno-Historycznym Noc Muzeów 2017 – noc, a w zasadzie wieczór, na który czekają liczne rzesze elblążan. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, w organizację tego wydarzenia włączył się Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.

Tegorocznej Nocy Muzeów będzie towarzyszyło hasło „Za mundurem panny sznurem”. Aktorzy Teatru Sewruka zaprezentują się w budynku wschodnim Muzeum – zagrają, zaśpiewają i przeczytają o mundurze „teatralnie”. Będą to fragmenty spektakli, w których bohaterowie występują w mundurach. Zobaczyć będzie można wybrane sceny z „Zemsty” i „Dam i Huzarów” Aleksandra hr. Fredry, a zaprezentują je Marta Masłowska, Irena Adamiak, Lesław Ostaszkiewicz oraz Krzysztof Bartoszewicz. Najmłodsi, ale i starsi uczestnicy Nocy Muzeów, usłyszą bajki „Niebieskie światełko” Braci Grimm oraz „Dzielny żołnierz cynowy” Hansa Christiana Andersena, a czytać będą Aleksandra Wojtysiak, Piotr Boratyński i Piotr Szejn.

Usłyszeć będzie można także piosenki o tematyce „mundurowej” ze spektakli „Nie wszystko czerwone – Wysocki i Okudżawa”, „Edith i Marlene”, „Czarodziejskie krzesiwo”, „Dziewczynka z zapałkami” i „Koziołek Matołek”. Piosenki śpiewać będą aktorzy Teatru Sewruka – Beata Przewłocka i Aleksandra Wojtysiak oraz Piotr Boratyński, Krzysztof Kolba, Mikołaj Ostrowski, Jerzy Przewłocki, Piotr Szejn i Marcin Tomasik. W Muzeum zabrzmi słynna „Piosenka o żołnierskich butach” Bułata Okudżawy, „Ten Który Nie Strzelał” Włodzimierza Wysockiego czy „Gdzie są kwiaty z tamtych lat” ze spektaklu „Edith i Marlene”.

Wszystko to będzie można zobaczyć i usłyszeć w sobotę 20 maja w Muzeum Archelogiczno-Historycznym w Elblągu w czasie tegorocznej Nocy Muzeów.

Janusz Salmonowicz

rzecznik prasowy Teatru Sewruka

Przekaż znajomym