shaun-baker

Już w najbliższy weekend mega atrakcja dla miłośników klubowego grania. W elbląskim klubie YOLO zagra Shaun Baker oraz Jessica Jean. Bilety w przedsprzedaży za jedyne 20 złotych (ilość biletów ograniczona). Start 4 października o 21:00.

W latach 80. przeprowadził się z północnej Anglii do Niemiec. Karierę zaczynał grając w tamtejszych klubach. Następnie występował w całej Europie, między innymi regularnie prezentując swój materiał na Ibizie i Majorce. W miarę rozwoju kariery, jego sety można było usłyszeć także w Japonii, Tajlandii czy na Tajwanie. Świat usłyszał o nim po 1997 roku, kiedy to zaczął wydawać własne utwory. Była to muzyka gatunkowo zbliżona do euro trance lub vocal trance. Tytuły albumów Shauna Bakera z tamtego okresu często zawierały wulgaryzmy. Jego pierwszym wielkim przebojem, który doczekał się niezliczonej ilości przeróbek i remiksów, była piosenka „Explode”, nagrana w ramach projektu Jordan & Baker. Duet ten wystąpił na Sunrise with Ekwador w 2003 roku. Projekt Jordan & Baker ujawnił tendencję Bakera do bogatego wykorzystywania syntezatorów. Obecnie Shaun współpracuje z innym niemieckim DJ – Sebastianem Wolterem, wydając muzykę w stworzonej przez niego wytwórni Uptunes. Pierwszym jego solowym hitem był cover utworu „Bakerman”, autorstwa zespołu Laid Back. Największą popularność przyniosła mu jednak piosenka „V.I.P.” z lutego 2007 roku. Zajmowała ona pierwsze miejsca na listach przebojów między innymi w Polsce i Czechach. Po sukcesie tego utworu jego oficjalną wokalistką została MaLoY.

25 lipca ukazał się album 1 z hitami „V.I.P.”, „Power” i „Hey Hi Hello”. 9 sierpnia 2008 r. „Hey Hi Hello” został Zagranicznym Hitem Lata 2008 podczas Sopot Hit Festiwal. Wszystkie te hity będziecie mogli usłyszeć już w najbliższą sobotę na Odzieżowej.

Przekaż znajomym