Weekendowo

Weekendowo

Pierwszy weekend sierpnia z „Latem w formie” przywitamy bardzo energicznie, dzięki lekcjom zumby i salsy. Posłuchamy również bluesa w wykonaniu zespołu o intrygująco brzmiącej nazwie „Mentalne Narzędzia”. Klimaty bluesowe będą nam bliskie również w sobotę, tym razem w wykonaniu dobrze znanego elbląskiej publiczności zespołu TRANS BLUES.

Na scenie pojawi się również zespół Jupiter z muzyka biesiadną. Nie zapomnijmy również o siódmym już „Spotkaniu z przewodnikiem”. Tym razem zwiedzimy bogate wnętrze kościoła św. Antoniego w Próchniku i poznamy romantyczną historię jednego z członków rodziny Struence, na podstawie której nakręcono film pt. „Kochanek królowej”.

Za sprawą Turnieju Siatkówki Plażowej niedzielne przedpołudnie na Bulwarze Zygmunta Augusta będzie bardzo aktywne. Miłośnicy siatkówki będą mogli podziwiać 12 dwuosobowych ekip w walce o zwycięstwo.

Przed Ratuszem Staromiejskim dzieci zobaczą teatr marionetkowy pt. „Czerwony Kapturek”.

W niedziele na scenie odbędzie się również  Turniej Jednego Wiersza, chętni będą mogli zaprezentować swoje utwory. Zaraz po nim na Starówce rozbrzmi Disco. Weekend zakończymy koncertem pt. „C’est la vie” – najlepsze kasztany są na Placu Pigalle w ramach XIX Letniego Salonu Muzycznego Bażantarnia.

Przekaż znajomym