Dbajmy o własne bezpieczeńśtwo

Dbajmy o własne bezpieczeńśtwo

Dwa potrącenia na przejściach dla pieszych, w których poszkodowane zostały cztery osoby. To bilans wczorajszego wieczoru. Policja apeluje zarówno do kierowców jak i do pieszych o ostrożność. Przypomina też o tym, że warto używać elementów odblaskowych, nawet gdy poruszamy się po mieście.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce około 16.15 przy ul. Królewieckiej. Tam mężczyzna jadący renault scenic potrącił przechodzące przez przejście dwie osoby: 73-letniego mężczyznę oraz 67-letnią kobietę. Na szczęście piesi doznali tylko niewielkich potłuczeń i po badaniu lekarskim mogli wrócić do domu. Drugie, dużo groźniejsze zdarzenie miało miejsce około godziny 18.00 na ul. Kościuszki. Przechodzące przez przejście dla pieszych małżeństwo zostało potrącone przez 60-latka jadącego skodą octavią. 53-letni potrącony, mężczyzna doznał m.in. złamań żeber, natomiast jego 59-letnia żona ogólnych potłuczeń.

Policjanci apelują zarówno do kierujących jak i do pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności w czasie gdy zapada już zmierzch. Pogoda a w szczególności ograniczona opadami widoczność nie sprzyja bezpieczeństwu. Pieszym policjanci radzą używanie elementów odblaskowych nawet w terenie zabudowanym.

– Poruszając się poza terenem zabudowanym mamy obowiązek używać odblasków –  mówi asp. Zbigniew Przyborowski z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. – Warto jednak używać ich też w terenie zabudowanym – podnosi to bowiem nasze bezpieczeństwo przez to, że jesteśmy bardziej widoczni.

Warto zaznaczyć, że temat bezpieczeństwa w mieście poprzez właśnie poprawienie oświetlenia będzie omawiany podczas IV edycji „Bezpieczni w przestrzeni”. 25-listopada o godzinie 10.00 w PWSZ w Elblągu odbędzie się debata społeczna pn. „Rozświetlamy Elbląg”. To podczas niej będą omawiane kwestie bezpieczeństwa pieszych oraz przykłady wpływu właściwego oświetlenia chociażby przejść dla pieszych w kontekście ich bezpieczeństwa drogowego. Organizatorami debaty są Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu oraz Komendant Miejski Policji Patronat nad debatą objęli: Prezydent Miasta Elbląga oraz Starosta Powiatu Elbląskiego.

Przekaż znajomym