Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

Kino Światowid zaprasza na podróż po preriach Dzikiego Zachodu. A to wszytko za sprawą filmu „Slow West”. Podczas spotkania przyjrzymy się jednemu z najstarszych gatunków filmowych – westernowi. Jak sprawdza się on w kinie współczesnym? Najbliższe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego już w czwartek, 7 lipca.

Szkocki panicz przemierza rozległe prerie Dzikiego Zachodu w poszukiwaniu zaginionej miłości swojego życia – pięknej i odważnej Rose. Wkrótce okazuje się, że dziewczynę chce odnaleźć także grupa bezwzględnych łowców nagród. Młodemu chłopakowi, któremu od początku po piętach depczą bandyci, niespodziewanie z pomocą przychodzi wyjęty spod prawa tajemniczy wędrowiec.

„Slow West” z Michaelem Fassbenderem zwyciężył na festiwalu Sundance i zdobył Nagrodę Publiczności na Transatlantyku w Poznaniu.

John Maclean nie zgrywa się na pioniera i nie pozuje na głęboko zamyślonego mędrca, za to doskonale potrafi łączyć składniki i zbalansować nastrój, co sprawia, że wyprawa do Kolorado ciągle jest warta zachodu. (…)Ostatecznie to opowiedziana z humorem bezpretensjonalna historia miłosna. A miłość, tak jak śmierć – zauważa w jednej ze scen młody bohater – są uniwersalne.

 Darek Arest, Filmweb

Film „Slow West” w Kinie Światowid 7 lipca o godz. 19.00. Cena biletu: 10 zł. Rezerwacja i zakup biletów on-line na stronie: http://swiatowid.elblag.pl/pl/rezerwacja-on-line/.

Przekaż znajomym