SONY DSC

Za nami pierwszy dzień zmagań tanecznych o tytuł Mistrza Polski PTT i FTS. W dwóch kategoriach – młodzieży i dorosłych  mistrzowskie tytuły wywalczyli – Mateusz  Brzozowski i Justyna Możdżonek z Warszawy oraz Longarini Giuseppe i Kapral Katarzyna z warszawskiego Klubu Contra.

W sobotnich konkurencjach startowały cztery elbląskie pary – jedna w kategorii młodzieżowej – Dawid Piotrowski i Dorota Lis, trzy w kategorii dorosłych – Mateusz Czyżyk i Marta Pilipczuk, Bartłomiej Szkutnik i Agata Brychcy oraz Michał Zacharewicz i Katarzyna Czyżyk. Dwie ostatnie dostały się do rund finałowych.  Michał Zacharewicz z Katarzyną Czyżyk ostatecznie zajęli  7. miejsce,  5. miejsce  należało do Agaty Brychcy i Bartłomieja Szkutnika.

Wyniki par młodzieżowych:

  1. Mateusz  Brzozowski i Justyna Możdżonek – Warszawa
  2. Maciej Konstanciuk i Daria Karbowniczak – Wrocław
  3. Dawid Podgajny i Oliwia Popek – Lublin

Wyniki par dorosłych:

  1. Longarini Giuseppe i Kapral Katarzyna – Warszawa
  2. Jeschke Wojciech i Tarasova Olga – Warszawa
  3. Myćka Dariusz i Freiberga Madara – Warszawa

Na gali wieczornej wrażeń artystycznych dostarczały gimnastyczki  z reprezentacji Polski w gimnastyce artystycznej. To zawodniczki Ośrodka Przygotowań Olimpijskich. W trzech wejściach zaprezentowały widowiskowe układy z szarfami, piłkami i  maczugami. Oklaskiwane przez publiczność, uatrakcyjniały przerwy między tanecznymi kategoriami.

Przed nami jeszcze jeden dzień turnieju. Niedzielne eliminacje rozpoczną się o godz. 12.00. Będą w nich walczyć w pary w kategoriach: Juniorzy starsi  (14 – 15 lat) w stylu latynoamerykańskim, Młodzież (16-20 lat) w stylu standardowym oraz Seniorzy I i II (pow. 34 i pow. 45 lat) w stylu standardowym. Gala wieczorna rozpocznie się o godz. 18.00. Odbędą się wtedy rundy finałowe, a w przerwach zobaczymy pokazy artystyczne w wykonaniu formacji tańca nowoczesnego.

Do udziału w tegorocznych Mistrzostwach Polski PTT I FTS zgłosiło się około 200 par. To tancerze z klubów z niemal całej Polski od Krakowa, Gliwic i Sosnowca przez Gorzów Wielkopolski, Lublin i Bydgoszcz po Gdynię i Sopot.

Patronat honorowy nad Mistrzostwami Polski PTT i FTS objęli Jacek Protas – Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego oraz Jerzy Wilk – Prezydent Elbląga.

Sponsorzy: Grupa LOTOS SA, Grupa Żywiec – Browar w Elblągu, Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy „Giełda Elbląska”, Producent wyrobów skórzanych Paters, Producent szkła i witraży Pujan, Auto Postek Multidealer, Zakład Sprzątania Wnętrz MOP83, Salon Komputerowy K&M, Neoglory Biżuteria. Zrealizowano przy wsparciu Prezydenta Elbląga.

Edyta Bugowska

Fot.Studio PM

Przekaż znajomym