Fot. nadeslane

Fot. nadeslane

Pierwszy w historii szkolnictwa artystycznego pełnometrażowy film fabularny, będący dyplomem studentów czwartego roku Wydziału Aktorskiego. Kino Światowid zaprasza na kolejne spotkanie DKF-u, tym razem zaprezentowany zostanie unikalny projekt Szkoły Filmowej w Łodzi – film „Śpiewający obrusik”. Spotkanie tradycyjnie w czwartek, o godz. 19.00 w Kinie Światowid.  

„Śpiewający obrusik” to cztery niezależne nowele filmowe, w których mieści się i czarno-biała opowieść o zagubieniu młodych ludzi, pozbawionych celu i radości życia, utopionych w marazmie blokowej rzeczywistości; i neurotyczna podróż przez krainę emocjonalnego i fizycznego wyniszczenia spowodowanego ucieczką w narkotyki; i bolesna opowieść o młodym małżeństwie i ich córeczce, którzy mimo próby wzięcia odpowiedzialności za swoje życie z trudem wytrzymują presję rzeczywistości, jednak dramatyczny epizod przywraca im siłę; i wreszcie wyrafinowana, ale zanurzona równocześnie w popkulturze, wizyjna, poetycka adaptacja greckiej baśni.

Tym, co nadaje filmowym historiom wspólną emocjonalną temperaturę, jest nadzieja na przebudzenie i wiara w miłość, która pozwala przetrwać najbardziej drastyczne życiowe epizody. Te cztery części, spięte dokumentalnymi fragmentami z castingu do filmu oraz tanecznym finałem, inspirowanym bollywoodzkim kinem, tworzą oryginalną wypowiedź filmową.

Zaczęło się od marzenia studentów Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi. Marzenia o filmie. O pełnym metrażu. W reżyserii Mariusza Grzegorzka. A kończy się na premierze filmu. Film zostaje oddany widowni po festiwalowym tournée (Nowe Horyzonty we Wrocławiu, Transatlantyk w Poznaniu, łódzka CINERGIA, Festiwal Filmowy w Gdyni), z którego ekipa przywiozła pieczątkę jakości w postaci ZŁOTEGO PAZURA – głównej nagrody konkursu INNE SPOJRZENIE gdyńskiego festiwalu.

Film „Śpiewający obrusik” w Kinie Światowid 12 maja o godz. 19.00. Cena biletu: 10 zł. Rezerwacja i zakup biletów on-line na stronie: http://swiatowid.elblag.pl/pl/rezerwacja-on-line/.

Przekaż znajomym