Fot. KMP Elbląg

Fot. KMP Elbląg

W Elblągu akcja „SpoKREWnieni służbą” organizowana jest przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we współpracy z licznymi służbami mundurowymi, w tym z Policją. Dzisiaj mundurowi oddali 6 litrów i 300 ml krwi. Zbiórka prowadzona jest od 1 marca, czyli Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Dzisiaj policjanci, żołnierze, strażnicy graniczni i nie tylko. Każdy, kto wziął udział w akcji „SpoKREWnieni służbą” i podzielił się swoją krwią z potrzebującymi, nie tylko przyczynił się do uratowania czyjegoś zdrowia i życia, ale oddał też w ten sposób cześć Żołnierzom Wyklętym. Zbiórka prowadzona jest od 1 marca, czyli Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ma ona na celu złożenie hołdu bohaterom antykomunistycznego podziemia. Patronat nad ogólnopolską akcją objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Minister Obrony Narodowej. Choć zgodnie z nazwą akcji, ma ona mobilizować w tym czasie w głównej mierze mundurowych, to nic nie stoi na przeszkodzie, by drogocenny dar w postaci własnej krwi, złożyli wszyscy, którzy chcą w ten sposób pomóc innym. Dzisiaj mundurowi oddali 6 litrów i 300 ml krwi.

– Zachęcamy wszystkich do podzielenia się życiodajnym płynem. „SpoKREWnieni służbą” na Warmii i Mazurach – apelują policjanci.

Przekaż znajomym