Ma siedemnaście lat i pisze wiersze

Ma siedemnaście lat i pisze wiersze

W sobotę 2 kwietnia o godz. 15.00 zapraszamy do Sali Audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej na spotkanie poetyckie z 17-letnią poetką Magdaleną Panek, która wydała właśnie swój debiutancki tomik wierszy zatytułowany „Przedsionek nieba”. Wstęp wolny.

Magdalena Panek jest 17-letnią poetką. Poezją interesuje się…od zawsze. Pisze wiersze, jak sama mówi, „pod wpływem emocji, chwili, przebłysku myśli” – głównie podczas codziennych dojazdów do szkoły z podelbląskiej miejscowości – uczy się w Zespole Szkół Ekonomicznych w klasie o specjalności technik ekonomista do spraw rachunkowych.

Wcześniej swoje wiersze publikowała w facebookowej grupie „Kawiarenki poetyckiej” – wiersze młodej poetki ukazały się też w dwóch antologiach poetów „Kawiarenki”.

Poezję Magdy charakteryzuje lapidarność określeń połączona z bogactwem metafor – ot i cała Magdalena Panek; pomieszanie uniesień i spokoju graniczącego z uśpieniem; krzyk o uwagę świata, a z drugiej strony chęć ukrycia się przed nachalnością i hałasem współczesności. – ze wstępu Małgorzaty Krasowskiej do tomiku

Więcej informacji:

Dział Literatury dla Dorosłych

ul. Zamkowa 1

(55) 625 60 17

literacka@bibliotekaelblaska.pl

Przekaż znajomym