Fot. KMP Elbląg

Fot. KMP Elbląg

Uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych w Elblągu wzięli dziś udział w spotkaniu jakie odbyło się w elbląskim Multikinie. To kolejne tego typu przedsięwzięcie, w które tym razem zaangażowane jest elbląskie Multikino oraz policjanci z Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń. Przypomnijmy, tego typu spotkania oraz prelekcje odbywały się już m.in. podczas spotkań teatralnych. Teraz będą również w Multikinie.

Dwa filmy, pierwszy: „Dopalacze niszczą życie”  gdzie sceny fabularne filmu przeplatane są prawdziwą opowieścią – historią uzależnionego chłopaka i jego rodziny. Film powstał w ramach programu edukacyjnego policji „Profilaktyka a Ty.” Twórcy programu są przekonani, że przesłanie filmu, zawarte w tytule, trafi  do młodzieży. Drugi film to: dokumentalna opowieść o zmarłej w 2011 roku w wieku 27 lat brytyjskiej wokalistce Amy Winehouse. Historia dziewczyny obdarzonej fenomenalnym talentem, która w bardzo krótkim czasie stała się światową gwiazdą. Film zrealizowany z nieznanych do tej pory materiałów archiwalnych, z bardzo bliska pokazujący jej zawrotną karierę, presję globalnego sukcesu, potrzebę ryzykownego życia i trudne związki.

Pomiędzy filmami swoje wystąpienia miało dwóch ludzi, którym temat „dopalaczy” nie jest obcy. Nadkom. Marek Cieślak z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu opowiadał o sytuacjach jakie miały miejsce w Elblągu a które dotykały młodzież czy nawet osoby dorosłe. Ich wspólnym mianownikiem były właściwe „dopalacze”. Doświadczeniami i obserwacjami podzielił się z młodzieżą również Marek Jarosz dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Elblągu. Opowiadał on o działaniu oraz efektach jakie mogę wywołać tego typu substancje. Wytwarzane często w domowych warunkach, zawierające różnego rodzaju trucizny na gryzonie, środki ogrodnicze lub chemię gospodarczą.

Przekaż znajomym