Fot. Facebook/okładka książki Alicji

Fot. Facebook/okładka książki Alicji

W poniedziałek, 26 września, o godz. 17.00 zapraszamy do Sali Audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej na spotkanie autorskie z 20-letnią pisarką Alicją Trusewicz, która zadebiutowała niedawno książką „Dziewczyna w zbroi”. Wstęp wolny.

Młoda pisarka o sobie:

Nazywam się Alicja Trusewicz, mam dwadzieścia lat. Urodziłam się w Elblągu, a mieszkam w Ułowie niedaleko Braniewa. Od roku studiuję archeologię na Uniwersytecie Warszawskim. Ot, zwyczajna dziewczyna, która wyjechała na studia. W moim życiu zdarzyło się jednak coś niesamowitego. Udało mi się spełnić marzenie i wydać książkę. Zapraszam Was na rozmowę o niej. „Dziewczyna w zbroi” to mój debiut wydawniczy, ale nie pisarski. Opowieść o Ludwice Markiewiczównie napisałam, mając szesnaście lat. W szkole bardzo lubiłam historię, a szczególnie kilka zagadnień, które niekoniecznie były rozbudowane, jak m. in. krucjaty. W dodatku przepadam za książkami przygodowymi. Połączenie historii i przygody – to właśnie uwielbiam. I takie są moje książki.

O książce z opisu wydawcy:

Średniowiecze, czasy pierwszej krucjaty. Papież Urban II wzywa rycerstwo i wszystkich mężów, by wyruszyli do Ziemi Świętej, ocalić ją przed innowiercami. Młoda dziewczyna, Ludwika Markiewiczówna, postanawia złamać panujące konwenanse i pod postacią mężczyzny wyrusza razem z krzyżowcami do Jerozolimy. Spotyka na swojej drodze młodego chłopaka, Teodora, który zachwyca ją swoją indywidualnością i miłością do przyrody. Gdy Teodor odkrywa jej sekret, wyrusza razem z Ludwiką i innymi krzyżowcami na krucjatę. Ludwika pod postacią mężczyzny zdobywa sobie szacunek wśród rycerzy. Odkrywa, że potyczki z poganami nie są zabawą, a moralność rycerzy podczas każdej z walk maleje. Podczas wędrówki na grupę krzyżowców napada tajemnicze Bractwo Węża. Aby ocalić jeńców, krzyżowcy postanawiają odnaleźć legendarne trąby jerychońskie, które doprowadziły do zagłady Jerycha.

Przekaż znajomym