Zapraszamy!

Zapraszamy!

Bjørn Bratbak – autor książek o wojennych losach Polaków w kraju fiordów, miał być gościem Biblioteki Elbląskiej. Jednakże zaplanowane na 4 września spotkanie zostało odwołane. Powodem są inne zobowiązania autora, uniemożliwiające mu przybycie do Polski. 

Bjørn Bratbak – były oficer armii norweskiej, historyk, członek Instytutu Polsko-Skandynawskiego w Kopenhadze, autor książek o losach Polaków w kraju fiordów. Na język polski przełożona została książka „Losy niezagubione. Ścieżki Polaków w norweskich fiordach” – zawierająca opowieści o młodych Polakach, którzy podczas II wojny światowej znaleźli się w Norwegii lub walczyli u boku Norwegów o wyzwolenie. Autor dobrze znany jest polskim miłośnikom literatury wojennej, w 2008 r. był gościem XVII Targów Książki Historycznej w Warszawie.

Bjørn Bratbak przyjeżdża do Elbląga na Święto Chleba wraz z przedstawicielami norweskiego miasta Stavanger oraz z członkami Towarzystwa Polsko-Norweskiego. Spotkanie poprowadzi politolog i historyk Michał Glock.

Zapraszają: Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga i Jacek Nowiński dyrektor Biblioteki Elbląskiej.

Przekaż znajomym