Fot. nadesłane/CSE "Światowid"

Fot. nadesłane/CSE „Światowid”

Ona kocha książki i dobrze opowiedziane historie. I marzy o tym, żeby inni pokochali literaturę tak samo mocno. Od lat bloguje, vloguje o literaturze, śledzi trendy i nieustannie czyta. Mowa o Oldze Kowalskiej, autorce bloga WielkiBuk.com, która będzie gościem pierwszego spotkania Młodzieżowego Klubu Książki. Spotkanie odbędzie się 27 września w CSE „Światowid”.

We wrześniu w „Światowidzie” ruszają spotkania Młodzieżowego Klubu Książki. Ich celem będzie stworzenie młodym czytelnikom okazji do wymiany książek i podzielenia się recenzjami na temat wybranych pozycji literackich.

Spotkania prowadzone będą w formie otwartej. Gościem pierwszego z nich będzie Olga Kowalska, założycielka i operatorka bloga oraz vloga literackiego Wielki Buk utworzonego
w 2012 roku. Niezrażona promotorka czytelnictwa, obserwatorka trendów, koneserka horroru i grozy. Współpracuje z największymi wydawnictwami oraz księgarniami w Polsce. Na co dzień dyrektor kreatywny w małej prywatnej firmie zajmującej się multimediami. Książki to jej pasja od najwcześniejszych lat dziecięcych, jak mówi: – Miłość do literatury wpoili mi rodzice w najwcześniejszych latach – kocham dobrze opowiedziane historie i kocham książki. Od zawsze. Nie wyobrażam sobie życia bez opowieści. Marzy mi się, byście pokochali literaturę tak mocno jak ja.

Jak powstaje blog literacki, jak skutecznie tworzyć bloga/vloga literackiego, skąd czerpać inspiracje? Na te i wiele innych pytań odpowie nasz gość.

– Na spotkanie można też przynieść książkę, która zalega w domowej biblioteczce i wymienić ją na inny egzemplarz – mówi Aleksandra Bednarczuk, kierownik Działu Kultury Artystycznej w CSE „Światowid”. – Dodatkowo zaprezentujemy recenzje, zamieszczone na powstałym w ramach projektu blogu „Książka na oko i ucho”, na którego łamach może znaleźć się tekst lub film, każdego młodego blogera/vlogera – dodaje. Więcej na: www.swiatowid.elblag.pl w zakładce Konkursy  lub pod nr tel. 55 611 20 59.

Spotkanie z blogerką Olgą Kowalską – 27 września 2018 r., godz. 17:00, Galeria Nobilis CSE „Światowid” w Elblągu. Wstęp wolny. Więcej informacji pod nr tel.: 55 611 20 59.

Młodzieżowy Klub Książki zostanie uruchomiony w ramach projektu „Literacki wehikuł czasu”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dagmara Behrendt-Nowicka

Przekaż znajomym

    RelatedPost