Fot. kadr z filmu

Fot. kadr z filmu

Klasyka polskiego kina, obrazy nagradzane i docenione na zagranicznych festiwalach prezentowane są podczas cyklu „Spotkania filmowe – dyskusje przy filmie”. Jutro, w czwartek 28 września, pokazany zostanie film Krzysztofa Krauze „Mój Nikifor”.

Na projekcje zapraszani są dojrzali widzowie, ponieważ cykl jest częścią programu skierowanego do seniorów. Prezentowane w ramach projektu „Akademia możliwości-przez wspólne pasje do wspólnych działań” filmy to także przegląd najważniejszych polskich reżyserów. Kopie odnowione cyfrowo pochodzą z Cyfrowego Repozytorium Filmowego, a spotkania prowadzi filmoznawczyni Aleksandra Bielska – koordynator działającego w kinie „Światowid” DKF-u im. Andrzeja Munka.

– „Mój Nikifor” Krzysztofa Krauze to oparta na faktach opowieść o ostatnich latach życia Nikifora Krynickiego, cierpiącego na zaburzenia słuchu i mowy malarza – mówi Aleksandra Bielska. – W jego postać wcieliła się Krystyna Feldman, nieżyjąca już wspaniała aktorka kilkukrotnie nagradzana za tę rolę.

Seans rozpocznie się 28 września o godzinie 17:00 na Scena na Piętrze (II piętro) CSE „Światowid” w Elblągu. Wstęp jest bezpłatny, program dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2017.

Kolejne spotkania:

19.10.2017 godz. 17:00 „Dreszcze” reż. W. Marczewski
16.11.2017 godz. 17:00 „Panny z Wilka” reż. A. Wajda

Przekaż znajomym