Fot. RS

Fot. RS

Studenci PWSZ, a właściwie ich niewielka część, przeszli dziś ulicami miasta w ramach tegorocznych Turbinaliów. Po drodze, odebrali z rąk władzy klucze do miasta i udali się na teren przed Domem Studenckim na Wspólnej, gdzie rozpoczęło się grillowanie.

– Po intensywnym czasie nauki przychodzi czas na zabawę i tej dobrej zabawy Wam życzę. Chcę również życzyć Wam jak najlepszych wyników na zbliżających się egzaminach. Przekazując Wam klucze do miasta chcę powiedzieć, że miasto należy do Was, to zaszczyt, ale i odpowiedzialność. Bawcie się dobrze i udanego grillowania – mówił do uczestników Turbinaliów wiceprezydent Janusz Nowak, który pod szkołą muzyczną przekazał studentom klucze do miasta.

Na temat tegorocznego święta studentów napisano i powiedziano już wiele. Nie warto więc tego powtarzać. Więcej przeczytać można TUTAJ. Szczęśliwym trafem, pogoda okazała się łaskawa i większej części nie sprawdziły się prognozy. Zaskoczenia nie było jeśli chodzi o frekwencję, ta była słaba. Nawet ci, którzy szli w pochodzie, mieli wyrazy twarzy jakby szli tam za karę i czekali tylko aby móc już nie brać w tym udziału.

W ramach tegorocznych Turbinaliów nie będzie koncertu plenerowego, za to uczelnia i Rada Studentów oprócz grillowania i kilku atrakcji rekreacyjno-sportowych na terenie przy DS na Wspólnej zaprasza na jutrzejsze zmagania w sportach barowych w klubie Yolo (godz. 18:00) oraz konferencję naukową pn. „Integralia 2018 – wymiary współczesnej humanistyki (godz. 10:00) w budynku uczelni na Czerniakowskiej.

Zobaczcie zdjęcia z pochodu

Przekaż znajomym