Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

Już po raz 13 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu przez 3 tygodnie organizuje warsztaty informatyczne dla niemieckich studentów z Walter-Eucken-Schule w ramach europejskiego Programu Erasmus +.

Na przestrzeni 21 dni grupa dziewiętnastu osób z  Karlsruhe weźmie udział w prowadzonych przez wysoce wykwalifikowaną kadrę Uczelni profesjonalnych kursach programistycznych. Zajęcia odbędą się w nowoczesnych laboratoriach komputerowych Instytutu Informatyki Stosowanej im. Krzysztofa Brzeskiego PWSZ w Elblągu.

Młodzi informatycy poznają nowoczesną technologię programowania poprzez realizację kursów programistycznych między innymi Akademii Microsoft. W ich trakcie zajęć studenci z Karlsruhe zapoznają się m.in. z: tworzeniem gier w środowisku Unity 3D, programowaniem obiektowym w C+ oraz tworzeniem aplikacji użytkowych, desktopowych i mobilnych na platformie Microsoft Visual Studio. Dodatkowo dla uczniów przygotowano warsztaty z fotogrametrii i jej zastosowania w bezzałogowych statkach powietrznych (dronach).

W programie wizyty, oprócz nauki, znajduje się m.in.: zwiedzanie miejsc związanych z historią i kulturą Elbląga, Trójmiasta oraz Malborka a w godzinach popołudniowych między innymi paintball.

Przekaż znajomym