Zapraszamy

Zapraszamy

Zbliża się Narodowe Święto Niepodległości. Plan rocznicowych obchodów zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Warto zarezerwować sobie czas na dwie kolejne propozycje, których organizatorem jest Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.

„Światowid” zaprasza do udziału w wystawie oraz koncercie, realizowanych w ramach projektu „Świadectwa niepodległości”.

– Narracja w naszym projekcie oparta będzie przede wszystkim na historii i dokonaniach gen. Nieczuja – Ostrowskiego, którego postać, chcemy popularyzować. Stanowi on wzór dla młodych Polaków podkreśla Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid”. – Czyny generała Nieczuja-Ostrowskiego będą punktem wyjścia do kultywowania pamięci i tradycji rodzinnej, wpisanej w historię odradzającego się Państwa Polskiego.

Na wystawę „Pamiątki niepodległości”, która skoncentrowana będzie przede wszystkim na powojennej historii regionu, złożą się pamiątki i opowieści związane z generałem brygady Bolesławem Nieczuja – Ostrowskim oraz wspomnienia rodzinne mieszkańców Elbląga i okolic. Zgromadzone materiały opowiadać będą o doświadczeniach osób, rodzin, mieszkańców Elbląga oraz regionu Warmii i Mazur. Wystawę będzie można obejrzeć w „Światowidzie” od 8 – 19.11.2017 (otwarcie 8.11.2017 o godz. 19:00).

Z kolei 19.11.2017 o godz. 16:00, w sali Kina „Światowid” odbędzie się koncert „Nasza Niepodległość”, w wykonaniu sekcji wokalnej „Skaczące nutki” z Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, sekcji muzycznej Młodzieżowego Domu Kultury, „The Songs” z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Elblągu, zespołu instrumentalnego „Krystynki”. Młodym talentom towarzyszyć będą elbląscy muzycy, m.in. Bartosz Krzywda (kierownictwo artystyczne, instrumenty klawiszowe, Paweł Batycki (perkusja), Marcin Kłosek (gitara basowa), Radosław Szewczyk (gitara), Szymon Zuehlke (saksofony). Za przygotowanie wokalne odpowiedzialna będzie Urszula Zajko-Olejniczak. Podczas tego koncertu usłyszymy nowe aranżacje utworów patriotycznych; repertuar, tematyką nawiązujący do najważniejszych momentów w historii Polski. Podążymy także ścieżką doświadczeń gen. Nieczuja – Ostrowskiego, którego losy staną się  kanwą koncertu. Wstęp na koncert jest bezpłatny, za okazaniem wejściówki (do odbioru w kasie CSE „Światowid” od 14.11.2017).

Szczegóły na stronie www.swiatowid.elblag.pl

Przekaż znajomym